Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Голова СБУ та Міністр оборони подали у відставку


Василь Грицак подав Президенту України – Верховному Головнокомандувачу ЗСУ рапорт про це, а  Степан Полторак – заяву

«Виконую обіцянку і публічно інформую: сьогодні подаю на розгляд новообраному Президенту України рапорт про своє звільнення з посади Голови СБУ, – таку заяву голови Служби безпеки України Василя Грицака прес-центр СБУ оприлюднив сьогодні, 20 травня, ще до початку інаугурації Президента України Володимира Зеленського. Заява з’явились на офіційному сайті СБУ ще о 9 годині 9 хвилин.

У ній Василь Грицак також повідомив, що у встановленому Військовими статутами порядку відповідні рапорти про звільнення із займаних посад складені усіма заступниками Голови СБУ та членами команди, які, йдеться у заяві, «пліч-о-пліч зі мною встали на захист України у найважчі дні російської збройної агресії. Робимо це щиро, цілком усвідомлюючи право нового Президента України ініціювати кадрові зміни у керівництві Служби. Колективу Служби безпеки України  є чим пишатися. Разом із побратимами з числа бійців добровольчих батальйонів, Збройних Сил, Нацгвардії та МВС, усіма патріотами України, ми зупинили російську військову навалу на Донбасі. Безжально ліквідували чисельні спроби російського агресора штучно роздмухати полум’я сепаратизму по всій території нашої країни. Зруйнували плани Кремля інспірувати приховану федералізацію України, посіяти розбрат у державі на міжетнічному та міжрелігійному ґрунті. Зупинили вакханалію російської терористичної діяльності, завдяки чому сьогодні наші співвітчизники, які мешкають на підконтрольній території України, мають змогу мирно  працювати і будувати своє майбутнє. У протистоянні з ворогом СБУ втратила 27 співробітників. Водночас, навіть біль непоправних втрат робив нас сильнішими. За рівнем професіоналізму Служба безпеки України вже відповідає кращим спецслужбам світу, і колектив Служби пишається такою високою оцінкою з боку наших західних партнерів».

Також Василь Грицак зізнався, що були й помилки – у силу різних причин, але точно не через брак волі.

«Буду відвертим перед українцями: свій рапорт написав із важким серцем. Так само як всі інші, переживаю за майбутнє Служби і держави, бачу як піднімає голову проросійський реваншизм в Україні. До поки ж Президент України і Верховна Рада України у визначеному Конституцією України порядку не вирішить питання хто має очолювати Службу безпеки України, діючий склад СБУ продовжить захищати безпеку держави та українського народу. Честь маю!», йдеться у заяві.

Степан Полторак оприлюднив заяву щодо звільнення на своїй Фейсбук-сторінці без будь-яких коментарів. Оскільки він уже певний час перебуває у статусі цивільного Міністра оборони, то подав не рапорт, як це роблять військові, а заяву. В кінці ж по-військовому зазначив: «Честь маю!»