Новини
Київ

Голова Національної поліції Ігор Клименко поскаржився на малу зарплату


Він стверджує, що зарплата в поліцейського нижча, ніж у охоронця супермаркету.

Фото: РБК-Україна.

По це він розповів в інтерв'ю РБК-Україна.

Клименко зазначив, що станом на 25 вересня захворів 661 працівник поліції. На жаль, двоє з них померли – в Івано-Франківській області та у місті Києві.

Щодо зарплатні працівникам поліції, то посадовець зауважив, що в державі працюють над тим, аби оплата праці у правоохоронців була достойною.

«На жаль, у Києві зарплата поліцейського нижче, ніж в охоронця в супермаркеті. Тут є проблема, тому ми шукаємо мотивацію для набору працівників. Це і лізингова програма, яку запровадив Кабмін. Міністр цю програму і надалі лобіює, бо інакше утримати нам наших працівників буде дуже важко. Більшість наших працівників у Києві і інших обласних центрах – це люди, які приїхали з інших регіонів або сільських районів, і їм треба десь проживати», - підкреслив голова Нацполіції.

Також він констатує, що деякі працівники поліції морально не витримують. Деякі не витримують побуту. Бо при зарплаті патрульного у 13 тис. грн той має віддати 4 тис. як мінімум за оренду житла. Це за умови, що він із кимось спільно орендує помешкання. До того ж поліцейські стикаються із постійною грубістю наших громадян. Плюс ризики для здоров'я, до яких далеко не всі готові.

Нещодавно «Погляд» повідомляв, що слідчий поліції Києва хотів $3 тис. за закриття кримінальної справи.