Новини
Україна
Культура
Київ

"Глосарій Голодомору": у Києві презентували наукове видання (ВІДЕО)

У виданні вміщено 116 термінів – це власні назви, історичні, етнографічні, соціальні, суспільно-політичні та інші поняття, а також радянізми, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років.

У Музеї Голодомору 20 листопада 2024 року презентували нове наукове видання "Глосарій Голодомору".

Про це повідомили на сайті музею.

Авторка статей та упорядниця "Глосарію", провідна наукова співробітниця Музею Голодомору Наталя Романець пояснила, чому виникла ідея його написання.

"Будь-який тоталітарний режим створює свою мову. Ця мова складається як із нових слів, які утворює цей режим, так і старих слів, але в новому значенні. Тут я хотіла б послатися на відомого українського історика Валерія Васильєва, який наголошував, що в тоталітарній державі нічого не відповідає назві. Тому важливо знати значення тих слів, які використовував радянський тоталітарний режим ось у цей конкретний період".

Співавтор "Глосарію", старший науковий співробітник Музею Андрій Козицький додав:

"Чому глосарій, а не словник? Словник подає усі значення, усі сфери вживання того чи іншого слова. Натомість глосарій подає й розтлумачує одне конкретне значення, в якому це слово чи поняття вживається в певній галузі науки".

У книжці вміщено 116 термінів – це власні назви, історичні, етнографічні, соціальні, суспільно-політичні та інші поняття, а також радянізми, пов’язані з Голодомором 1932-1933 років.

Для кращого розуміння статті доповнюють світлини предметів та документів, чимала частина яких – із фондової колекції Музею Голодомору.

Видання вже можна придбати на касі музею. Вартість 180 грн.

Читайте також:

  • Голодомор і російсько-українська війна – два геноциди з одним наміром. Інтерв’ю із завідувачкою експозиційно-виставкового відділу Національного музею Голодомору-геноциду Яною Гринько;

  • "Людей, які пам’ятають Голодомор 1932-1933 років, стає все менше". Про поповнення музейної бази Національного музею Голодомору-геноциду до та після повномасштабного вторгнення Юлія Коцур;

  • Парламент Швейцарії засудив геноцид радянської України.


    Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.