Новини
Україна
Пригоди
Культура
Події
Подорожі

Гідроархеологи показали 3D-модель судна, затонулого у XVIII столітті біля Хортиці


Дослідники із Запоріжжя, Києва й Одеси продемонстрували один з результатів  вивчення затонулих артефактів, яким пропонують надати статусу історичної пам’ятки

Майже 20 років тому біля берегів острова Хортиця у Запоріжжі на глибині приблизно 8 метрів було виявлено три кораблі, які, як з’ясувалося, датуються XVIII століттям. Пам’ятки потроху нищилися не лише під впливом природних факторів. Пірнальники, дайвери, які бачили на дні ці раритети, старались для себе відламати трошки «сувеніра». То ж нині дослідженням артефактів займаються археологи.

Поки що не йдеться про те, щоб підняти судна на поверхню води. Дослідники вирішили провести моніторинг, інвентаризацію, за результатами вивчення суден створити 3D-модель, а резульаттом роботи має стати підготовка документів для того, щоб присвоїти знахідці статус історичної пам’ятки. Про це повідомив 1news.

І ось  з’явився результат досліджень. Зокрема,  учений Олександр Куракін опублікував на своїй Фейсбук-сторінці відео, на якому можна побачити 3D-модель одного з кораблів.

Відео можна переглянути за посиланням.

Олександр Куракін - один з досліників затонулих біля Хортиці суден

«Пропоную вам на власні очі побачити одне з дерев’яних суден, які ми досліджували біля Хортиці. “Це носова частина дюбель-шлюпки (довжина цього фрагмента майже 3,5 метрів, ще раз п’ять по стільки ж приховано під піщаними наносами). Під час занурення нам навіть з дуже потужним світлом не вдалося побачити її повністю, а знімати доводилося з відстані 30-50 см. Зате тепер завдяки 3D-моделі ви можете побачити цей раритет, не пірнаючи в холодну темну воду, а в комфортних умовах перед екраном комп’ютера”, — зауважив  Олександр Куракін.

Фото з відкритих інтернет- ресурсів