#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Київщина
Україна-суспільство

Газ у грудні коштуватиме дешевше, ніж у листопаді

12.12.2019 Косянчук Інна 0

Для Київщини встановлена роздрібна ціна на блакитне паливо – 6129,6 грн/тис куб. Це більше, ніж у столиці, але в низці регіонів України люди платитимуть і більше

Приємна новина: у грудні для населення знижено ціну на газ.

Як повідомив Урядовий портал, це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка була в минулому місяці. «Цей рівень визначається формулою, що міститься в постанові Кабінету Міністрів України від 3 квітня 2019 року № 293. Ця постанова діє до кінця цього року», йдеться в повідомленні.

 Ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО (покладання спеціальних обов’язків на учасників ринку), у грудні 2019 року складе 4276,69 грн за тис. куб. м. без ПДВ. Це на 622,31 грн менше, аніж у листопаді, коли ціна становила 4899 грн/тис куб. м без ПДВ.

Однак ці 4276,69 грн  споживачу нічого не скажуть, бо це – ціна без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат. А ось тут починається те, що робить ціну блакитного палива різною для різних регіонів.

«Кінцева роздрібна ціна для побутових споживачів в кожному регіоні залежить від витрат на транспортування газу магістральними і регіональними газопроводами, а також від націнки газзбутів. З урахуванням поточних транспортних тарифів кінцева роздрібна ціна з ПДВ складе від 7,2 до 7,8 грн за куб. м газу (проти 8,5 грн за куб. м в 1 кварталі 2019 р.)», інформує Україна комунальна.

Ресурс Газправда опублікував карту, на якій зазначена вартість газу для різних регіонів. Роздрібні ціни на природний газ для населення по регіонам також зменшилися – в середньому на 11%. Але вони традиційно різняться залежно від регіону й відповідного тарифу на розподіл, який встановлює НКРЕКП, а також від націнки, яку встановлює кожен газзбут самостійно, повідомляє ресурс.

Київська область тут десь у «ціновій серединці» – 6129,6 грн/тис куб. м.

Вочевидь, у найвигіднішому становищі – столичні жителі, для них ціна складе 5703, 24 грн/тис куб. м. А найвища ціна встановлена на Миколаївщині – 6 325,56 грн/тис куб. м.

Такі ціни діятимуть лише до кінця року.

 «З початку 2020 встановлюються інші правила, З 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. Тож з січня наступного року населення зможе обрати вигідну систему вибору ціни. Пропонується гарантована квартальна ціна, яка діятиме з 1 січня 2020 року до кінця опалювального сезону. Гарантована оптова ціна від НАК "Нафтогаз України" зафіксована на рівні 5500 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, транспортних витрат і націнки газзбутів). Ця пропозиція дозволить захистити побутових споживачів від різкого подорожчання газу, яке може відбутися в 1 кварталі 2020 року», інформує Урядовий портал.