#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Києво-Святошинський район
Кримінальні новини

Гатне: НАБУ назвали підозрювальних у розкраданні земель НААН

31.01.2020 Альона Ткаченко 0

Детективи НАБУ висунули підозри пятьом особам у причетності до незаконного відчуження 15 га особливо цінних земель Національної академії аграрних наук України (далі — НААН). Про це повідомило Національне антикорупційне бюро України.

Підозри, які підписав Генеральний прокурор, детективи НАБУ  вручили впродовж 24-29 січня 2020 року.

Серед підозрюваних:

  • президент НААН (на час вчинення злочину — віце-президент);
  • директор Інституту садівництва НААН (на час вчинення злочину — перший віце-президент НААН);
  • перший проректор Національного університету біоресурсів і природокористування України (на час вчинення злочину — віце-президент НААН);
  • віце-президент – головний вчений секретар НААН (на час вчинення злочину — академік-секретар відділення НААН);
  • директор ННЦ Інститут виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова НААН.

За даними слідства, впродовж 2013-2014 років посадовці НААН ініціювали ухвалення низки рішень, внаслідок яких понад 15 га державних земель незаконно перейшли у приватну власність. Йдеться про 138 ділянок у селі Гатне Києво-Святошинського району, які мали статус особливо цінної землі й повинні були використовуватися виключно з дослідницькою метою.

Роль п’яти осіб, яким повідомлено про підозру, у корупційній схемі полягала у тому, що вони як члени президії НААН проголосували за виділення земельних ділянок з числа особливо цінних земель, а згодом оформили окремі ділянки на себе, близьких родичів та пов’язаних осіб. Зазначені факти є одним із епізодів кримінального провадження щодо розкрадання земель НААН.

Розслідування першого епізоду тривало з квітня 2017 по грудень 2019 року. Справа стосовно дев’яти обвинувачених уже перебуває на розгляді ВАКС.

Ілюстраттвний матеріал із відкритих джерел