Формуються ОТГ на Вишгородщині
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/vyshgrom_osn.jpg)
Під час додаткових консультацій зі створення перспективних планів формування громад Кіровоградської, Київської, Рівненської, Хмельницької та Черкаської областей, які відбулися в Мінрегіоні, було розглянуто й перспективний план Вишгородського району
Перспективний план включає чотири громади на Вишгородщині. Як зауважила завідувач інформаційно-аналітичного сектору Новопетрівської сільської ради Юлія Макуха, «це Вишгородська, Димерська, Нижчедубечанська та наша Петрівська. Петрівську громаду Мінрегіоном погоджено у складі чотирьох сіл: Нові Петрівці, Старі Петрівці, Лютіж, Гута Межигірська. Разом з цим нашу Петрівську громаду оцінено як громаду з високим рівнем спроможності відповідно до методичних рекомендацій щодо оцінки рівня спроможності ОТГ. Станом на сьогодні до Петрівської ОТГ входять два села: Нові Петрівці та Старі Петрівці. У разі проведення даної реформи приєднаються Лютіж та Гута Межигірська», зазначила Юлія Макуха, і додала, що за лічені дні Київська облдержадмінінстрація має подати проект перспективного плану Київської області на розгляд Уряду.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/vyshgromada1obr.jpg)
Як повідомив Мінрегіон, планується, зокрема, що до кінця 2020 року, після місцевих виборів, усі жителі України мешкатимуть в спроможних громадах, а за 5 років мінімум до 30% зменшиться кількість громад, що потребують підтримки держави», зауважує відомство. «Звісно, що очікуємо зміни до Конституції в частині децентралізації і продовжуємо активно працювати, щоб цього року завершити основний етап реформи. Необхідно дещо відкоригувати оптимальний план, але основні завдання на 2020 рік разом з прихильниками децентралізації ми повинні виконати. Для цього маємо політичну волю, розуміння важливості змін з боку більшості громад, а також міжнародну підтримку», зазначив заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.
Фото з відкритих інтернет-ресурсів