Новини
Фастів

Формування ОТГ на Фастівщині: уряд не врахував пропозиції громади - Фастівська райрада


Днями в уряді оприлюднили проєкт розпорядження «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Київської області». Проте, у ньому не були враховані пропозиції громади Фастівщини по формуванню об’єднаних територіальних громад.

Фото - phm.gov.ua

Про це повідомили у Фастівській районній раді.

Як раніше повідомлялось, 20 грудня 2019 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» №2189 від 30.09.2019 року, який передбачає, зокрема, що об'єднання громад надалі відбуватиметься виключно за перспективним планом.

Відповідно до проєкту урядового рішення, на території Фастівського району пропонується затвердити 3 спроможні територіальні громади: Фастівську, Кожанську і Томашівську. Хоча починаючи з 2015 року велись розмови і про формування Борівської ОТГ.

Фастівська міськрада також підтримувала створення чотирьох ОТГ на теренах Фастівщини, разом з Борівською ОТГ, про що повідомляв раніше міський голова Фастова Михайло Нетяжук. Мер Фастова разом в. о. селищного голови Борової Дмитром Босим готували спільне звернення, щоб врахувати у перспективному плані створення Борівської громади.

На думку Михайла Нетяжука, селище Борова разом із селами поруч є цілком самодостатніми населеними пунктами для створення у них ОТГ. Для людей, які там проживають, це буде краще, адже керувати з Фастова Боровою, якщо там буде тільки староста, в якого не буде бюджетних повноважень, буде доволі проблематично.

Водночас, громади Пилипівської та Скригалівської сільрад прагнули увійти замість Кожанської до Фастівської ОТГ, а Фастів виявляв готовність їх прийняти, з приводу чого направлялось відповідне звернення на керівництво КОДА. Причина цього полягала у ближчому розташуванні цих сіл до Фастова, ніж до Кожанки, а також у зручнішому транспортному сполученні, наявності у Фастові необхідної інфраструктури (лікувальні, культурні, освітні, торгові заклади) та ефективнішого надання адмінпослуг.

Проте, всі ці пропозиції та звернення були проігноровані керівництвом Київської області.

Проєкт рішення уряду прокоментували у Фастівській районній раді.

«З проєкту розпорядження Кабінету Міністрів України «Про затвердження Перспективного плану формування територій громад Київської області ми бачимо, що нас не почули: всі звернення органів місцевого самоврядування щодо створення Борівської ОТГ, приєднання Пилипівської і Скригалівської сільських рад до Фастівської ОТГ проігноровано. Ми неодноразово направляли обґрунтовані пропозиції, побудовані на чітких розрахунках спроможності цих громад, а не на політичних моментах до керівництва області, з проханням почути думку мешканців цих громад. Але, на жаль, рішення та інтереси мешканців, органів місцевого самоврядування нікого не цікавлять, всі принципи «добровільності» знівельовані», - зазначили у Фастівській райраді.

Прокоментував проєкт рішення і голова райради Фастівщини Геннадій Сиваненко.

«Дуже засмучений рішенням Уряду щодо формувань об’єднаних територіальних громад у Фастівському районі, особливо по Боровій! Нажаль вся робота, спілкування з мешканцями громад, проведення чітких обрахунків, зустрічей та численного листування щодо створення Борівської ОТГ та приєднання до Фастівської ОТГ громад Пилипівської та Скригалівської сільських рад проігнорована. Але на цьому наша боротьба не закінчується!», - зазначив він.

Нагадаємо, раніше «Погляд» вже повідомляв про створення на Фастівщині Фастівської, Томашівської та Кожанської ОТГ.

Фото - Фастівська районна рада.