Новини
Біла Церква

Фіктивна схема: у Білій Церкві розірвали договір з переможцем тендеру на будівництво дороги


Управління капітального будівництва Білоцерківської міськради розірвало договір з переможцем тендеру на будівництво дороги після звернення юристів “Тисни” і перевірки Держаудитслужби, відкритої за цим зверненням.

Про це стало відомо з інформації, розміщеної в системі «Prozorro», як повідомляє bihus.info.

Юристи Bihus.Info з’ясували, що Управління капітального будівництва  Білоцерківської міської ради уклало договір на будівництво дороги в місті на загальну суму 10, 4 млн грн з ПП «Канів-Граніт». Єдиним конкурентом переможця на торгах була ФОП Сіпаренко Наталія Анатоліївна, до тендерної пропозиції якої  не було доступу.

За таких обставин замовник мав би відхилити тендерну пропозицію ФОП Сіпаренко Н.А.,  та скасувати торги. Проте замовник торги не скасував, а переможця  визначив - ПП «Канів-Граніт».

Як з’ясували юристи, ФОП Сіпаренко Н. А. вже неодноразово дискваліфіковували саме через невідповідність вимогам в тендерах, пов’язаних з будівництвом.

В деяких інших тендерах  ФОП Сіпаренко Н. А. брала участь за наступною схемою: подавала свої пропозиції в той же день, що і  ПП «Канів –Граніт» з розривом приблизно одну годину, а тендери завжди завершувались перемогою ПП «Канів –Граніт».

Також, юристи «Тисни» встановили,  що основним та додатковим видом діяльності  ФОП Сіпаренко Н. А. є міський та приміський наземний транспорт та всі інші види перевезення пасажирів, а не будівництво, і у підприємця відсутня необхідна ліцензія для здійснення будівельних робіт.

З цією інформацією юристи проекту “Тисни” звернулись до Державної аудиторської служби України, внаслідок чого Північний офіс ДАСУ розпочав  моніторинг вказаної публічної закупівлі.

Як наслідок, 19 вересня у системі «Prozorro» опубліковали висновок про результати моніторингу вказаної закупівлі, в якому ДАСУ встановив порушення і договір  розірвали за взаємною згодою сторін.

Для довідки: Тисни!” (Push) - юридична ініціатива ГО "ТОМ 14", спрямована на підтримку роботи журналістів після виходу розслідувань, моніторинг карних справ, відкритих "за мотивами" викриттів, а також підвищення юридичної обізнаності активістів в регіонах.

Команда з 3-х юристів здійснює правовий супровід (як після, так і до публікації) матеріалів розслідувань матеріалів ГО/активістів та ЗМІ/журналістів з різних регіонів.

Юристи надають допомогу:
а) у підготовці та поданні заяв про вчинення корупційних злочинів до відповідних правоохоронних органів;
б) в форматі моніторингу процесу розслідування за кожною поданою заявою,
в) у разі відмови у проведенні розслідування – оскаржуючи такі дії в суді.

Головне завдання "Тисни!" - щоб розслідування не залишались лише текстом на папері і мали своє логічне завершення - у формі звільнень посадовців, збереження ресурсів і зупинень мільйонних розпилів бюджетних коштів.