Новини
Технології
Світ-суспільство

Facebook пояснить, чому користувач бачить певний пост

05.04.2019 Косянчук Інна 0

Нова функція мережі Why am seeing this post? стане доступною до 2 травня

Соцмережа Facebook запускає нову функцію, завдяки якій стане зрозуміло, як саме алгоритми формують новинну стрічку. Кнопку «Чому я бачу цей пост?» (Why am seeing this post?)  можна знайти у контекстному вікні в правому куті кожної публікації. У деяких користувачів ця функція вже доступна, а повністю її введуть до 2 травня.

Ця функція дозволить опосередковано контролювати стрічку –можна буде відписатися або ігнорувати нерелевантні пости. Вона також дасть зрозуміти, як попередні взаємодії (перегляд фото, лайкання постів, спілкування з іншими користувачами) вплинули на публікації, які ви нині бачите.

Соцмережі часто критикують за використання алгоритмів для рекомендацій вмісту без пояснень того, як вони працюють. Тепер компанія Facebook вперше дає користувачам доступ до цієї інформації безпосередньо в додатку та на веб-сайті. Раніше така функція працювала лише для рекламних постів.

«Обидві функції є частиною нашого внеску в те, щоб надати людям більше контексту і контролю під час користування Facebook», –йдеться в повідомленні.