#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Здоров'я
За кордоном

Facebook боротиметься з фейковими постами про здоров’я та медицину

08.07.2019 Надiя Проценко 0

Facebook боротиметься з фейковими постами про здоров’я та медицину

Відтепер у соціальній мережі Facebook зменшиться кількість постів, в яких рекламуються чудо-препарати або подається неточна/недостовірна інформація про здоров’я, медицину, лікування хвороб тощо.

Про це повідомляється на офіційній сторінці Facebook. У дописі зазначається, що вже відбулися перші оновлення соціальної мережі, які передбачають відбір постів, де рекламується послуга чи продукт, пов’язаних зі здоров’ям, наприклад, ліків для схуднення. Зокрема, для цього ідентифікуватимуться фрази, що зазвичай використовуються у таких повідомленнях. Таким чином відбуватиметься мінімізація низькоякісного контенту на тему здоров'я.

На цю тему висловилася й в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун, зауваживши: «Це хороша новина для України. Люди мають високу довіру до інформації в інтернеті, зокрема в блогах та соцмережах. Але часто це відгукується негативними наслідками для здоров’я. В інтернеті дійсно дуже легко знайти будь-що, але і брехню в тому числі – вона сама з’являється в стрічці новин та рекламних дописах».

На думку Уляни Супрун, неприпустимо, що українці не роблять щеплень і хворіють на небезпечні хвороби лише через фейкові та маніпулятивні дописи в соцмережах. Інформацію про вакцинацію люди шукають онлайн. І близько 70% таких людей, кажуть, що вона суттєво вплинула на їхнє рішення робити щеплення чи ні.

У зв’язку з відмовою від щеплень наразі в Україні, Греції, Франції, Італії, Румунії та Сербії висока захворюваність на кір та низький рівень охоплення вакцинацією.

Уважними слід бути й до повідомлень блогерів та ботів, що поширюють фейки та неправдиву чи неперевірену інформацію стосовно здорового харчування та втрати ваги без посилань на достовірні джерела та без повідомлень про застереження щодо вживання певних продуктів.