#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Суспільство
Довкілля
Технології
Повітря
Світ-суспільство
Подорожі

Ера електричних літаків настане зовсім скоро

01.02.2020 Гапон Юлія 000

Експлуатацію електролітаків планують розпочати вже у 2030 році. Ера електроавіації настане так само швидко, як свого часу на зміну поршневим прийшли турбореактивні літаки.

Сьогодні авіакомпаніям доводиться платити чималі кошти за шум і викиди в атмосферу, але найбільше витрат припадає на паливо. Найнадійніший спосіб скоротити експлуатаційні витрати - перейти на екологічно чисті види силових установок - електричні та гібридні.

Американський стартап Wright Electric має намір провести у 2021 році наземні, а через три роки - льотні випробування двигуна електричного літака. Компанія будує основу пропонованої силової установки - електродвигун потужністю 1,5 МВт та інвертор потужністю 3 кВт для перетворення постійного струму у змінний.

Якщо в найближче десятиліття відбудеться якісний стрибок в технологіях створення потужних і компактних акумуляторів, літак буде повністю електричним, в іншому випадку буде реалізована гібридна силова установка.

30 січня у Нью-Йорку двигун і вентилятор були представлені британському низькобюджетному перевізнику EasyJet, який є партнером за програмою розробки 186-місцевого електричного літака, відомого як Wright 1.

У ході презентації голова Wright Electric Джеффрі Енглер заявив, що компанія прагне зробити комерційну авіацію більш екологічно чистою, а її програма мегаватних двигунів є наступним кроком у реалізації цієї місії.

За задумом стартапу, Wright 1 повинен потіснити регіональні літаки на лініях малої протяжності - до 500 км.

У EasyJet розповіли, що льотні випробування двигуна почнуться у 2023 році, а сам літак планується ввести в експлуатацію у 2030 році.

Джерело: Flightglobal