#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Кримінальні новини
Київ

Енциклопедію Кримської війни в 4-х томах оцінили в нуль євро

19.03.2021 Оксана Кириленко 0

Цінна історична посилка прямувала із України до Грузії.

Фото: Київська митниця

За супровідними документами, у відправленні знаходилися документи для дисертації вартістю 0 євро.

Про це повідомляє Київська митниця.

У посилці знаходилося:

  • енциклопедія «Восточная война 1853-1856» генерала Богдановича в 4 томах з картами битв;
  • двохтомники «Исторія войны 1813 года» та «Исторія войны 1814 года» про історію Німеччини та Франції цього ж автора;
  • «Уставъ благочиния и прочее» - запроваджений Катериною II нормативно-правовий акт, який регламентував правовий статус поліцейських органів;
  • «Свита Петра Великаго» Кварді;
  • родовід «O szlachectwie»;
  • перше відділення арморіалу (гербівника) «Гербы родовъ Россійской имперіи: княжеских, графскихъ, баронскихъ и дворянскихъ».
Фото: Київська митниця

Митники зауважили, що всі ознаки, які свідчили б про рік видання книг були по-варварськи знищені - сторінки з відповідними позначками були просто видалені, а обкладинки книг подекуди штучно знеособлені.Проте навіть ці намагання відвернути увагу митників від значення книг не подіяли.

Всі книги написані за старим правописом (з використанням літери ъ наприкінці слів та закінченням –аго), тож їм щонайменше 103 роки, адже Декрет про нову орфографію було запроваджено в РСФРР у 1918 році.

Українським же митним законодавством визначено, що культурні цінності виготовлені 50 і більше років тому, незалежно від їх вартості та способу переміщення через митний кордон України, підлягають письмовому декларуванню. Однак навіть у цьому випадку вивезення можливе лише за наявністю дозвільного свідоцтва. Крім того, не підлягають вивезенню з України культурні цінності, що занесені до Державного реєстру національного культурного надбання, а також внесені до Національного архівного та Музейного фондів України.

Таким чином відправник даної посилки приховав від митного контролю стародруки, які пересилав за кордон. Дані дії мають ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною 1 ст. 483 Митного кодексу України.

Як повідомляв «Погляд», золоті годинники з діамантами на понад 1,5 млн грн знайшли митники в аеропорту «Бориспіль».

«Погляд» розповідав, що барельєф і старовинні купюри: столичні митники зупинили спробу вивозу до Німеччини.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.