Новини
Чорнобиль
Кримінальні новини

Екстремали в Чорнобильській зоні

24.06.2019 Косянчук Інна 0

Поліція у зоні відчуження затримала двох сталкерів та жінку, яка збирала лісові ягоди

У селі Терехи співробітники поліції затримали двох сталкерів – 26-річних киян, яким дуже захотілось екстремального туризму, й вони незаконно пробрались на територію зони відчуження.

У селі Ясен поліцейські знайшли екстремалку серйознішого масштабу, як кажуть, не тільки собі, а й людям: під час патрулювання зони обов’язкового відселення поліція виявила 24-річну мешканку села Рагівка Поліського району, яка назбирала 13 кілограм радіоактивної чорниці, з метою переміщення її за межі зони.

Щодо «сталкерів» –  складено адмінпротоколи за ст. 46-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки в місцевостях, що зазнали радіоактивного забруднення» Кодексу України про адміністративні правопорушення. «Сталкерам» загрожує покарання – а це штрафи від 20 до 30 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Матеріали справ спрямовані до Іванківського районного суду Киїщини для прийняття рішення.

А от за фактом збирання лісових ягід поліція відкрила кримінальне провадження за ст. 267-1 «Порушення вимог режиму радіаційної безпеки».  Санкція статті передбачає штраф від 50 до 80  неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на термін від одного до трьох років або позбавленням волі на той самий термін, повідомляє поліція Київської області.