Новини
Новини Київської області
Кримінальні новини
Київ

Експосадовців Київської ОДА звинувачують у розтраті бюджету


Посадовців підозрюють у нанесенні 132 млн грн збитків державі.

фото з відкритих джерел

У столичній прокуратурі повідомили, що починаючи з 2000 року, посадовці Київської ОДА передали в оренду комунальному підприємству державну будівлю площею 1900 кв. м по вул. Великій Васильківській у Києві за пільговою ставкою в 1 гривню на рік.

Однак, як з’ясувалося, комунальне підприємство без погодження з регіональним відділенням Фонду державного майна України здавало вказану будівлю у суборенду приватним підприємствам за ринковою вартістю, не сплачуючи державі як власнику цього майна різницю між суборендною та орендною платою.

Вказані дії потягнули за собою збитки державі у вигляді ненадходження до бюджету орендної плати за користування державним майном на загальну суму понад 132 млн грн.

За результатами слідства, двом колишнім посадовцям Київської ОДА, які не вжили жодних заходів для розірвання невигідного для держави договору оренди, що призвело до нанесення збитків у розмірі 74 і 58 млн грн відповідно, повідомлено про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 367 (службова недбалість) КК України.

Примітка: відповідно до ч.1 ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Зазначимо, що п’ятьох посадових осіб “Київміськсвітла” також звинувачують у мільйонних розтратах на освітленні.