Новини
Україна
Київщина
Технології

Е-права та е-техпаспорт перевірятимуть через QR-код

23.10.2019 Косянчук Інна 0

Водій зі свого смартфона може пред’являти документи поліцейському. Сьогодні на засіданні Кабінету Міністрів прийняті відповідні постанова та порядок, ініційовані Міністерством цифрової трансформації спільно з МВС.

Кабінет Міністрів ухвалив засіданні сьогодні, 23 жовтня, ухвалив низку рішень, які дадуть можливість запустити вже незабаром онлайн-послуги для водіїв. Зокрема, «Погляд» уже інформував, що запровадять електронні посвідчення водія, електронний техпаспорт.

І сьогодні ж під час засідання Уряд Кабінет Міністрів України погодив запуск експериментального проекту щодо застосування е-посвідчення водія та е-свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, які водії можуть пред’являти поліцейським замість звичайних документів, виданих на бланках. Прийняті відповідні постанова та порядок, ініційовані Міністерством цифрової трансформації спільно з Міністерством внутрішніх справ.

Як повідомив Урядовий портал, е-права та е-техпаспорт – це цифровий образ виданих особі пластикових посвідчення водія та свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу (технічний паспорт), що містить унікальний електронний ідентифікатор (QR-код). Відповідно до затвердженої постанови, водій зі свого смартфону може пред’являти ці документи поліцейському, а той за допомогою спеціальних технічних засобів підтвердити дані в електронних ресурсах єдиної інформаційної системи МВС.

За словами Віце-прем’єр-міністра – Міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, 71 млн грн цьогоріч українці сплатили штрафів за те, що не мали при собі прав чи техпаспорту під час керування автомобілем. «Сьогодні, коли смартфон здатний замінити гаманець, вимога постійно мати при собі додаткові документи звучить архаїчно. Тому ми створили технічне рішення, що дозволить громадянам завантажити ці документи в захищений мобільний додаток “Дія” та більше не переживати, що документи залишилися вдома. Переконаний, що новий сервіс буде дуже корисним та комфортним для багатьох громадян”, зазначив Михайло Федоров.

Урядовий портал також пояснює, що для замовлення е-посвідчення водія чи е-техпаспорта громадянину лише доведеться завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (Дія) та пройти електронну ідентифікацію. Е-права та е-техпаспорт формуються автоматично за наявності в єдиній інформаційній системі МВС усіх відомостей, що зазначаються в посвідченні водія та свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу, у тому числі фотографії (відцифрованого образу обличчя) особи для формування е-посвідчення водія.