Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство
Технології

«Е-пенсія»: потрібен електронний цифровий підпис


Як звернутись за призначенням пенсії, не виходячи з дому?

Аби спростити взаємодію громадян з Пенсійним фондом України, зменшити витрати часу осіб, які звертаються за призначенням пенсії, та забезпечити максимально комфортні умови для отримання послуг, не виходячи з дому, Пенсійний Фонд України запроваджує нову модель звернення громадян за призначенням пенсії в «один дотик» – через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України.

За допомогою цього сервісу можна подати  документи для призначення пенсії дистанційно в електронному вигляді (заяву та копії документів, завірені електронним підписом), а після прийняття рішення про призначення пенсії отримати повідомлення про те, що потрібно звернутися до сервісного центру за пенсійним посвідченням.

Про це повідомляє КОДА і зауважує, що сервіс призначення пенсії в «один дотик» є однією зі складових частин системи надання послуг у сфері пенсійного забезпечення в електронній формі («Е – ПЕНСІЯ»), що реалізується Пенсійним фондом України і включає заходи з переведення в електронну форму надання послуг та організації обміну даними з державними реєстрами для зменшення паперового документообігу при наданні послуг.

За посиланням можна ознайомитися з презентаційними матеріалами.

Також, як повідомляють у ПФУ, нині розробляється модель мобільного додатка, який дасть можливість входити в систему з допомогою смартфона або планшета.

«Головне завдання, яке перед нами стоїть – покращити обслуговування відвідувачів Фонду, мінімізувати витрати часу на оформлення пенсій та людський фактор. З цією метою ми запровадили нову автоматизовану систему призначення пенсій, що сама визначає найбільш вигідні умови для отримувача. Ми кардинально змінюємо технологію обслуговування громадян. Раніше людині, аби призначити пенсію, потрібно було приходити до Фонду кілька разів. Послуга в “один дотик” – це лише одне відвідування установи для того, аби забрати пенсійне посвідчення», зауважує Голова правління ПФУ Євгеній Капінус.

ПФУ інформує, що для призначення пенсії через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України, потрібно: авторизуватись в особистому кабінеті на вебпорталі за допомогою електронного цифрового підпису; у розділі особистого кабінету “Заява на призначення пенсії” завантажити весь пакет необхідних для призначення пенсії документів у сканованому вигляді; підписати звернення електронним цифровим підписом та надіслати його до підсистеми “Звернення”; додавати документи (у разі потреби) можна протягом трьох місяців. Користувачі вебпорталу будуть отримувати повідомлення про прийняття документів, хід їх опрацювання і про призначену пенсію.

 Щоправда, аби скористатися новими послугами,потрібно ще отримати електронний цифровий підпис. Вочевидь, ці нововведення будуть  доступними для тих пенсіонерів, які не лише «дружать» з комп’ютером, а й розуміються на новітніх технологіях. Для всіх інших, вочевидь, залишається доступним старий добрий спосіб відвідання відділень ПФУ і спілкування з його співробітниками.