#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Світ-суспільство
Україна-суспільство
За кордоном

Джемілєв: кримські татари можуть відмовитися від обміну в’язнями, якщо їх обмінюватимуть «на бандитів»

10.03.2020 Косянчук Інна 0

Лідер кримськотатарського народу звернув увагу, росіяни категорично проти звільнення кримських татар

До списку із 200 осіб, який підготовлений Україною на найближчий обмін, внесена 86 незаконно ув’язнених кримських татар, повідомла Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова. Про це повідомляв «Погляд».

Втім, як стало відомо, патріотично налаштовані кримські татари не хочуть обміну будь-якою ціно. Як повідомив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв,  включені до списку для ймовірного обміну утримуваними особами кримські татари можуть відмовитися брати у ньому участь, якщо дізнаються, що їх обмінюють "на бандитів". Про це повідомляє suspilne.media. І наводить слова Джемілєва про те, що він спілкувався з Людмилою Денісовою щодо включення кримських татар в обмінні списки: "Вона говорила: "Звісно, включимо". Але я мушу сказати, що росіяни категорично проти звільнення кримських татар. По-друге, у нас там доволі ідейні люди. Якщо вони дізнаються, що їх обмінюють на бандитів, то можуть і відмовитися. Нам передали список з СБУ на затвердження. І невдовзі вони за будь-яку ціну все-таки планують обмінювати людей. Але ми для себе визначили пріоритети: обмінювати потрібно передовсім тих, у кого найбільші терміни, наприклад, 17-18 років і за станом здоров’я. Списки вже готові, але зараз Росія просто не веде розмов про це". "Це професійні вбивці, співробітники ГРУ. І от Умеров і Чийгоз говорять: "Якби ми знали, що такою ціною, то ми б не звільнялися". Тому тут можуть виникнути такі неприємні для української влади питання, що якщо люди вийдуть і скажуть: "Чого ви нас звільнили?", — підкреслив Джемілєв.

Також він зауважив, що раніше за допомогою президента Туреччини Реджепа Таїпа Ердогана удалося звільнити Ахтема Чийгоза та Ільмі Умерова. "Зокрема, Ердоган нам говорив, що попросив Путіна їх звільнити, а потім з’ясувалося, що в обмін на це Туреччина була змушена видати двох терористів, які вбивали чеченських дисидентів".