Україна
Події

Дурили людей у Києві, Львові та Одесі: поліція накрила чергову мережу підпільних call-центрів

Шахраї у різний спосіб виманювали у громадян дані банківських карт.

Дурили людей у Києві, Львові та Одесі: поліція накрила чергову мережу підпільних call-центрів - зображення
Фото: pixabay

Про це на фейсбук-сторінці повідомила пресслужба МВС.

Зазначається, що у підпільних call-центрах, які знаходилися у Києві, Львові та Одесі, працювали понад 140 співробітників.

Шахраї, представляючись співробітниками банківських установ або правоохоронних органів, під різними приводами змушували громадян повідомити особисті дані та паролі. Для цього вони використовували психологічні методи впливу та діяли за підготовленою інструкцією.

Окрім цього, зловмисники використовували програму підміни телефонного номера, а клієнтські бази даних скуповували у DarkNet. Дурили людей по всій країні.

Вкрадені у людей кошти шахраї переводили на електронні гаманці, картки підконтрольних осіб, а також у криптовалюту.

Наразі тривають заходи для встановлення організаторів та учасників злочинної діяльності, повного кола постраждалих та суми завданих збитків.

Раніше повідомлялося, що СБУ ліквідувала в Києві ще одну групу COVID-шахраїв. Двоє мешканців столиці налагодили схему виготовлення та збуту підробних сертифікатів про щеплення проти коронавірусу. У такий спосіб їм вдалося продати "документи" понад 1000 громадян.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.