Новини
Буча
Суспільство
Україна-суспільство

Дружина Олександра Таможнього не пройшла атестацію прокурора, яка включає перевірку на доброчесність


Дружина депутата Бучанської міської ради Олександра Таможнього Олена не пройшла атестацію діючих прокурорів регіональних прокуратур. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора України. Олена Таможня (Сінякевич) працювала прокурором відділу забезпечення діяльності керівника регіональної прокуратури прокуратури Київської області

Атестація діючих прокурорів регіональних прокуратур розпочалась 3 березня 2020 року відповідно до  наказу Генерального прокурора Руслана Рябошапки №221 від 3 жовтня 2019 року. Вона включає в себе три етапи перевірки: тестування на знання та вміння застосовувати законодавство, та співбесіду з практичним завданням і перевіркою на доброчесність. 

Джерело: Сайт Офісу Генерального прокурора

Відповідно до опублікованих на сайті Офісу Генерального прокурора результатів, Олена Таможня (Сінякевич) не пройшла перевірку саме за підсумками співбесіди, яка включала в себе перевірку на доброчесність. 

Можливою причиною неуспішної атестації є саме непроходження перевірки на доброчесність, тобто, відповідність витрат і майна прокурора та членів його сім’ї, а також близьких осіб задекларованим доходам.

В своїй декларації за 2019 рік Олена вказала одну нову земельну ділянку та будинок (інше право власності),  загальною вартістю в майже 1,5 мільйона гривень. При цьому, сума річного доходу Олени склала 373 тисячі гривень, а членів її сім’ї, тобто чоловіка - 28 тисяч гривень та понад 170 тисяч доходу за відчуження майна. Загалом, Таможні володіють 9 земельними ділянками, будинком, офісом, нежитловим приміщенням, 6 об’єктами незавершеного будівництва (житлові будинки) та трьома транспортним засобами, один з яких викрадений у 2017 році, а ще один - люксова автівка Lexus, задекларованою вартістю в 210 тисяч гривень, хоча її фактична вартість, згідно оголошень, в середньому, вдвічі вища.  

Сам Олександр Таможній в щорічних деклараціях  вказує своїм місцем роботи ТОВ "Агродар-Україна Плюс", зареєстрованому в місті Кропивницький його родичем - Анатолієм Пацелею.

За основним місцем роботи у 2019 році він отримав за рік 28 тисяч гривень - по 2,3 тисячі гривень в місяць, а також дохід за відчуження майна - понад 170 тисяч гривень. Але за минулі роки (2016, 2017, 2018)  дохід Олександра складала лише заробітна плата у компанії родича помічником директора - в середньому, близько 30 тисяч гривень за рік. Тобто, вартість наявної в сім’ї Таможніх нерухомості та активів перевищують щорічні доходи Олександра, який зареєстрований власником більшості з них.