Чорнобиль
Екологія

Довкола Чорнобиля незаконно рубають дерева та розорюють землі

Держекоінспекція та Держлісагентство зафіксували понад 500 зрізаних дерев та факти розорювання земель під час позапланової перевірки Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника.

Довкола Чорнобиля незаконно рубають дерева та розорюють землі - зображення
Фото: Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник / Facebook

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.

Перевірку проводили у межах діяльності Міжвідомчої робочої групи, створеної за дорученням Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Руслана Стрільця при Державному агентстві з управління зоною відчуження.

"Насамперед, виявлено незаконні рубки – всього понад 500 пнів зрізаних дерев. Клейма відводу та контролю на пнях та власне продукція зрізаних дерев на місці відсутні. Держекоінспекція розрахувала розмір шкоди, матеріали направила в правоохоронні органи", —

зазначають фахівці ДЕІ.

Крім того, у результаті перевірки виявлено недодержання режиму територій та обʼєктів природно-заповідного фонду, а саме факти розорювання земель з метою проведення сільськогосподарських робіт (культивація, сінокосіння та вирощування сільськогосподарських культур).

Держекоінспекцією Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику видано припис щодо усунення порушень.

Наприкінці 2023 року на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника правоохоронцями була виявлена незаконна вирубка сироростучих та сухостійних дерев. Зафіксовані спроби вивезти деревину без відповідних документів за межі зони. За фактом цього правопорушення відкрито кримінальну справу.

Це стало передумовою створення Міжвідомчої робочої групи при Державному агентстві з управління зоною відчуження. До її складу увійшли голова Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко, народні депутати Ольга Василевська-Смаглюк, Олександр Матусевич, Юлія Овчинникова, представники Міндовкілля, ДАЗВ, Держлісагентства, Держекоінспекції та представники громадських організацій.

Робоча група проведе комплексну перевірку даних щодо можливих незаконних дій на території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника, а саме полювання, рубок, розорювання земель для сільськогосподарських потреб, вилову риби та інших правопорушень у сфері захисту довкілля. Вже погоджено попередній план дій щодо здійснення заходів контролю на території заповідника.

Нагадаємо, землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть у розпорядження Державній прикордонній службі України для облаштування оборонних укріплень.

Нещодавно, з 31 січня до 2 лютого 2024 року на території Чорнобильської атомної електростанції пройшла інспекційна місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Перевірка пройшла відповідно до чинної Угоди між Україною та МАГАТЕ, пов'язаної з виконанням зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Також, Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який має перетворити Чорнобильську зону відчуження на територію безпечного відродження та розвитку. Лише з 2017 по 2022 рік цю територію відвідали понад 250 тисячі туристів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.