Головні новини
Чорнобиль

Землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть ДПСУ для оборони

Підготовлений проєкт указу президента України щодо зміни меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Нині документ проходить погодження в центральних органах виконавчої влади.

Землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть ДПСУ для оборони - зображення
Фото - Денис Вишневський

Землі Чорнобильського заповідника вздовж держкордону передадуть у розпорядження Державній прикордонній службі України для облаштування оборонних укріплень.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства внутрішніх справ.

Зазначається, що підготовлений проєкт указу президента України щодо зміни меж території Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. Нині документ проходить погодження в центральних органах виконавчої влади.

"Надалі прикордонники здійснюватимуть будівництво, облаштування та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд, огорож, прикордонних знаків, прикордонних просік, комунікацій", —

йдеться в повідомленні.

У Міністерстві внутрішніх справ також розповіли, що загальна потреба землевідведення уздовж державного кордону України складає понад 23 тисячі гектарів. З них понад 2 тисячі — землі природно-заповідного фонду у складі 42 заповідників державного та місцевого значення.

Прикордонникам надаються в постійне користування земельні ділянки шириною 30-50 метрів уздовж лінії державного кордону на суші, по берегу української частини прикордонної річки чи озера. А вздовж лінії державного кордону України з Росією і Білоруссю — шириною до 2 кілометрів.

Раніше повідомлялося, що у Чорнобильській зоні на Київщині триває облаштування оборонних рубежів. Також військові отримали генератори для комфортного перебування на позиціях.

Нещодавно, з 31 січня до 2 лютого 2024 року на території Чорнобильської атомної електростанції пройшла інспекційна місія Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ). Перевірка пройшла відповідно до чинної Угоди між Україною та МАГАТЕ, пов'язаної з виконанням зобов'язань за Договором про нерозповсюдження ядерної зброї.

Також, Кабінет Міністрів України схвалив законопроєкт, який має перетворити Чорнобильську зону відчуження на територію безпечного відродження та розвитку. Лише з 2017 по 2022 рік цю територію відвідали понад 250 тисячі туристів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.