#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Кримінальні новини

Довірливість за $250 млн: СБУ блокувала діяльність фінансової піраміди

27.08.2020 Наталія Головаш 0

Жертвами організованого злочинного угрупування стали понад 600 тис. українських громадян.

Фото: ssu.gov.ua

Згідно повідомлення на сайті Служби безпеки України, $250 млн коштів обдурених громадян були привласнені та легалізовані зловмисниками через придбання елітного рухомого й нерухомого майна, а також за допомогою інвестування коштів у підконтрольний бізнес.

Так, із початку 2019 року за незаконно отримані кошти аферисти накупили коштовностей, 18 елітних позашляховиків, кожен вартістю більше $100 тис., та інше рухоме і нерухоме майно. Більше того - придбали навіть один з островів Дніпровського каскаду разом із розташованими на ньому об’єктами нерухомості.

27 серпня у межах кримінального провадження правоохоронці провели 48 обшуків у Київській і Вінницькій областях, а ще - у Одесі. За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора в спецоперації були задіяні співробітники ГУ по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю СБУ і представники Головного слідчого управління Нацполіції.

Фото: ssu.gov.ua

Зрештою з’ясували, що до організації фінансової піраміди причетні понад 20 осіб, загалом у протиправній діяльності приймали участь понад 100 підконтрольних юридичних осіб. Пресслужба СБУ зауважує, що судом вже накладено арешти на майнові активи зловмисників: банківські рахунки, рухоме та нерухоме майно, у тому числі й оформлені на підконтрольні юридичні особи.

Як повідомляв «Погляд» раніше, нещодавно у столиці чоловік підробив свідоцтва про право власності двох нежитлових приміщень по вулиці М. Грушевського вартістю понад 6,5 млн грн. Таким чином він незаконно заволодів власністю територіальної громади Києва.

А ще ми розповідали, що шахраї масово розсилають sms-повідомлення від імені банків з пропозицією отримати нібито «державну допомогу». Для цього вони вимагають повідомити номер своєї платіжної карти, термін її дії та іншу інформацію.