Новини
Суспільство
Новини Кіно

"Довбуш" став найкасовішим українським фільмом року (ВІДЕО)

Кількість проданих квитків на фільм "Довбуш" перевищила 300 тис.

Історичний фільм "Довбуш" після четвертого прокатного вікенду став найкасовішим українським ігровим фільмом 2023 року.

Про це повідомило Державне агентство з питань кіно.

За час показів у кіно фільм зібрав 43 млн 141 тис. 437 грн бокс-офісу, а кількість проданих квитків сягнула 304 тис. 318. І це ще не остаточні результати, адже прокат триває, зазначили у Держкіно.

Так, для порівняння, стрічка "Памфір" за сім тижнів прокату зібрала майже 11 440 055 грн. Фільм режисера "Люксембург, Люксембург" за майже чотири тижні прокату зібрав 28,5 мільйона грн. Водночас мультфільм "Мавка. Лісова пісня" за сім тижнів у прокаті зібрав понад 154 млн грн.

Екшн "Довбуш" Олеся Саніна є одним із наймасштабніших і найдорожчих українських фільмів з бюджетом у 120 млн грн. Над його зйомками працювала команда з 3 тис. людей, під стрічку пошили понад 1000 костюмів і збудували з нуля фортецю під Києвом. Робота над стрічкою, що розповідає про легенду українських Карпат Олексу Довбуша, тривала 10 років.

Для зйомок пригодницько-історичного фільму «Довбуш» побудували або відновили понад 20 локацій. У наймасштабніших сценах брали участь 500 людей, а одночасно в кадрі перебували по 50 каскадерів. Творці фільму їздили в експедиції, вивчали ремесла і техніки бою XVIІІ століття й постійно шукали гроші на реалізацію масштабних планів.

Перший офіційний трейлер вийшов у 2021 році. Передбачалося, що у прокат фільм вийде у травні 2022, однак через повномасштабне вторгнення прем'єру довелося відкласти.

Нагадаємо, з 24 по 27 серпня на пригодницько-історичний екшн "Довбуш" придбали майже 60 000 квитків на 8,7 млн грн.

Також, творці українського екшену Довбуш покажуть інтерактивну виставку в Національній академії мистецтв України, присвячену фільму. Там можна буде побачити 25 костюмів, реквізит, оригінальні розкадровки, фото зі знімального майданчика, а також відвідати серію екскурсій та майстер-класів.


Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.

Олекса Довбуш