Київщина
Пригоди

Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу

25.01.2022
Метою зловмисників було розповсюдження протестних настроїв серед радикально налаштованих верств населення.

Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу - зображення

Пресслужба СБУ на офіційній фейсбук-сторінці повідомила про те, що було викрито учасників пропагандистського угруповування, які майже рік приховано доставляли з РФ літературу, спрямовану на пропаганду культу насильства, расової та національної нетерпимості й дискримінації.

Літературу, яку завозили з території країни-агресора прихованими каналами, розповсюджували серед членів неонацистських та праворадикальних рухів, намагаючись підбурювати їх до протестних настроїв.

Як результат, метою цієї діяльності була підготовка "сприятливого ґрунту" для вчинення провокацій та дестабілізації суспільно-політичної ситуації в Україні.

"До організації протиправної діяльності причетні мешканець Київщини, власник книжкового магазину та двоє його бізнес-партнерів. Ділки замовляли книги з РФ через інтернет та приховано доставляли їх в Україну. Збували літературу через розгалужену мережу анонімних вебресурсів, розміщених на серверах російських хостинг-провайдерів та через групи у популярних месенджерах", – йдеться у дописі пресслужби СБУ.

Між тим, частина літератури виготовлялася на території області, в підпільній типографії, яка діяла у приміщенні книжкового магазину у Білій Церкві. За оперативними даними, підпільний канал розповсюдження забороненої літератури існував майже рік. За цей час зловмисники встигли продати понад 1000 примірників.

Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу - зображення
Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу - 1 - зображення
Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу - 2 - зображення
Доставляли екстремістську літературу з РФ: СБУ накрила на Київщині пропагандистську мережу - 3 - зображення

Наразі учасників групи викрито і вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру за ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками) та ст. 300 (ввезення, виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства і жорстокості) Кримінального кодексу України.

Раніше на Одещині СБУ на гарячому викрила злочинне угруповання, яке викрадало людей та вимагало з них гроші. Зловмисники здійснювали незаконні затримання громадян під вигаданими приводами, погрожували насильством і фізичною розправою.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.