Здоров'я
За кордоном

Втрачає 90% інфекційності: вчені з'ясували, чого боїться коронавірус

Після 20 хвилин перебування в повітрі вірус, який отримав назву COVID-19, стає на 90% менш заразним.

Втрачає 90% інфекційності: вчені з'ясували, чого боїться коронавірус - зображення
Фото: pixabay

Вчені з Бристольського університету, що у Великій Британії, першими у світі спробували змоделювати "поведінку" коронавірусу в повітрі.

Також дослідники підтвердили, що вірус швидше передається на короткі відстані, тож носіння засобів захисту має велике значення.

Про вражаючі результати дослідження написало видання The Guardian. Науковці розробили пристрій, що дозволяє генерувати аерозолі й утримувати їх між двома наелектризованими кільцями до 20 хвилин, а також регулювати параметри зовнішнього середовища.

З'ясувалося, що частинки коронавірусу поза легенями відразу починають втрачати вологу й різко окислюються, що призводить до різкого падіння їхньої заразності вже протягом п’яти хвилин.

Окрім цього, на швидкість висихання частинок коронавірусу впливає відносна вологість навколишнього повітря. Так, при вологості у 50% вірус втрачає 50% інфекційності протягом 10 секунд.

"Це означає, що якщо я сьогодні зустрічаюся з друзями на обіді у пабі, основним ризиком, ймовірно, буде те, що я передам вірус своїм друзям, або мої друзі передадуть його мені. Але нам не передадуть вірус ті, хто сидять в іншому боці залу", – цитує видання професора Джонатана Ріда, директора дослідницького центру аерозолів та провідного автора дослідження.

Зазначається також, що температура повітря при цьому не має значення.

Раніше повідомлялося, що засновник компанії Microsoft, філантроп Білл Гейтс заявив, що вже у другій половині 2022 року пандемія коронавірусу може піти на спад і почне розглядатися як спалах сезонного грипу.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.