#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Київщина
Обухів
Культура
Культурний weekend. Київщина

До ТОП-10 місць для сільського туризму увійшло село Обухівського району

25.01.2020 Косянчук Інна 0

Багате своєю історією село Трипілля має можливість стати однією з туристичних візитівок України

У перелік сільських населених пунктів, що можуть стати місцями «паломництва» мандрівників, увійшло Трипілля.

«Тут є два археологічних музеї, давньослов’янське капище та легендарний пагорб Дівичгора. Піднятися на нього легко, а сходити донизу бажання мало – панорама на Дніпро не відпускає, - розповіли упорядники ТОП-10 - bit.ua.

Вони впевнені що "Трипілля - це село, в кому можна познайомитися з трипільською культурою та звичками наших пращурів".

ДОВІДКА. Село Трипілля розташоване на правому березі Дніпра, у долині річки Красна при впадінні р. Бобриці, за 3 кілометри від станції Трипілля-Дніпровське. Тут сходяться три родючі долини, три поля, розмежовані річками Стугною, Красною та Бобрицею, тож невипадково виникла нехай і помилкова гіпотеза про те, що саме це дало назву селу. При в'їзді до села Трипілля височіє Дівич-гора, на якій було розкопано жертовник богині-діви зарубинецької культури (ІІІ ст. до н. е. — ІІ ст. н. е.), залишки давньоруського городища — рештки міста Трепо́ля, згаданого в літописі від 1093 р. як уже існуюче. Ймовірно побудоване воно було близько 1032 р., коли Ярослав Мудрий, укріплюючи кордони Русі, ставив міста по Стугні.

Джерела: obukhiv.info, Вікіпедія