До Броварської загальноосвітньої школи №1 завітають полярники
![До Броварської загальноосвітньої школи №1 завітають полярники](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/38785134_687379678275369_1704146957519290368_n.jpg)
27 шкіл по всій Україні стали переможцями конкурсу “Запроси полярника до себе” – наприкінці 2019-го його вже вдруге провели МОН та Національний антарктичний науковий центр. Підсумки конкурсу було підбито 9 січня 2020 року.
До шкіл-переможців завітають учасники українських антарктичних експедицій, які розкажуть дітям про життя та роботу на станції “Академік Вернадський”, покажуть фото та відео з зимівок, а також привезуть подарунки. Зокрема, учні дізнаються, як же насправді проходить один день життя полярника, адже саме це було темою другого конкурсу: школярі мали написати, як вони уявляють собі цей день.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/5e16dd17408d3368728370.jpg)
Загалом на конкурс надійшло понад 60 листів. Найкращі з них обирали особисто полярники, зокрема, учасники 24-ї експедиції, що наразі перебуває на станції “Академік Вернадський”.
“У листах дуже вразила дитяча безпосередність і водночас обізнаність та захопленість професією полярника. Цікаво, що робота в Антарктиді сприймається дітьми майже як дослідження на іншій планеті”, – зазначив керівник експедиції Ігор Дикий.
Наприклад, діти розповідали про життя українських полярників очима пінгвіна, показували один день у коміксах чи на конструкторі Lego, відправляли в Антарктиду щедрівку на кометі, додавали в раціон науковців ромашку з Карпат, котлети по-київськи та сало з часником, припускали, що зимівники вирізають з криги кущі та дерева, щоб не сумувати за рослинами, тощо.
![](https://www.poglyad.tv/wp-content/uploads/2020/01/IMG_5649-2000x1500.jpg)
Зі шкіл Київської області маємо одного переможця - Броварська загальноосвітня школа №1.
Представники Національного антарктичного наукового центру зв'яжуться з переможцями і узгодять дату приїзду полярників. Планується, що візити відбудуться до кінця навчального року.