Новини
Україна-суспільство

Для залізничників відновили 5-денний робочий тиждень: Укрзалізниця


Також із квітня збільшено розмір добових для працівників компанії з 200 грн до 250 грн.

Як повідомляє керівник Укрзалізниці Іван Юрик, з 15 квітня відновлюється 5-денний робочий тиждень відновлено для всіх залізничників. Також зазначається, що з 1 квітня здійснюються всі соціальні виплати, передбачені галузевою угодою та колективним договором.

"Нам поступово вдається стабілізувати роботу компанії. Зокрема, покращено низку показників вантажної роботи, завдяки чому у квітні ми спостерігаємо ріст навантаження, а разом з тим — фінансових надходжень. Це дало нам змогу, як і обіцяли, відновити всі соціальні виплати, які були призупинені у зв’язку з кризою, спричиненою COVID-19, та повернути повний робочий тиждень для всіх залізничників", —

Іван Юрик
На зображенні може бути: 1 особа та у приміщенні

За його словами з квітня збільшено розмір добових для працівників компанії з 200 грн до 250 грн.

Нагадаємо, "Погляд" повідомляв, 17 лютого під Кабміном працівники “Укрзалізниці” протестували проти звільнень і порушення трудових прав. Згодом залізничники планували масштабний страйк із зупиненням усіх видів перевезень. Адже раніше Укрзалізниця мала намір скоротити майже третину штату центрального офісу. Протест також висловили і на Київщині, що стосувався підвищення зарплати та інших соціальних питань.

Тож у зв'язку із цим Укрзалізниця домовилася про збільшення до 10% тарифних ставок та окладів залізничників з 1 червня 2021 р.

Екс-керівник Укрзалізниці подав позов до суду

Колишній керівник Укрзалізниці Володимир Жмак подав позов про скасування рішення наглядової ради УЗ про його звільнення, пише в Telegram.

На зображенні може бути: 1 особа

Він наголосив, що рішення наглядової ради щодо звільнення вважає я необгрунтованим та безпідставним, прийнятим із грубим порушенням всіх можливих процедур та закону.

"І буду відстоювати у суді не посаду, а верховенство права, справедливість та свою ділову репутацію.
За шість місяців роботи в УЗ я встиг не тільки покращити економічні показники підприємства, але й почав руйнувати усталені корупційні схеми, в тому числі, і ті, що пов’язані із діючою наглядовою радою", -

Володимир Жмак

Саме тому, на його думку, наглядова рада поспішала зі звільненням. Також екс-глава Укрзалізниці переконаний, що наглядова рада намагається знову повернути корупційні схеми.

Щодо підтвердження відсутності у нього корупційних схем, Володимир Жмак навів приклад з листом, адресований всім філіям Укрзалізниці, яким в.о. керівника Офісу з безпеки повідомляє, що більше не потрібно погоджувати з Офісом тендерну документацію.

"Відповідальність за якісні характеристики предмету закупівлі, відповідність учасників тендерів кваліфікаційним критеріям,… несе Замовник". То чи не сама наглядова рада УЗ виступає замовником повернення до непрозорих тендерів, що відкривають дорогу різноманітним "фірмочкам" сумнівних бенефіціарів?"

Володимир Жмак
Фото: Володимир Жмак

Нагадаємо, "Погляд" раніше писав, що слідча комісія перевіряє на порушення законодавства колишнього та теперешнього голів Укрзалізниці. До того ж стало відомо про обшуки, які проводили співробітники ДБР у головному офісі незадовго до засідання ТСК.

У ході засідання, голова комісії назвала правління УЗ "хронічною недбалістю":

"Дещо емоційно про результати засідання ТСК. Народні депутати та члени ТСК три години намагалися з’ясувати у керівництва Укрзалізниці, що таке добре, а що таке погано, і що – неприпустимо за жодних обставин. Рівень хронічної недолугості управління вразив навіть досвідчених політиків”, –

Юлія Гришина

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.

Фото: УЗ