Новини
Україна
Технології

Для відкриття банківського рахунку буде достатньо «Дії»

02.10.2020 Косянчук Інна 0

 НБУ повідомляє, що під час дистанційного відкриття рахунку можна використовувати цифровий паспорт у мобільному застосунку.


Тим, хто хоче дистанційно відкрити рахунок в банку, можна обійтися без  фізичного пред’явлення ID-картки чи біометричного закордонного  паспорта. Вони можуть використати цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку «Дія».

Про це повідомляє Національний банк України й зауважує, що кожен українець, у якого є біометричні документи, тобто ID-картка та закордонний паспорт, може встановити застосунок «Дія» на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорту або закордонного цифрового паспорту за допомогою системи BankID НБУ. А тоді можна й дистанційно відкривати рахунки у банку.

«Цифровий паспорт – це цифровий аналог паперових документів у мобільному застосунку «Дія». У електронному вигляді відображається інформація, яку містить ID-картка та біометричний закордонний паспорт громадянина України. Цифровий паспорт надійніший, ніж звичайний паперовий та не менш надійний, ніж його пластиковий аналог. Він дає можливість отримувати надійні дані про користувача із офіційних державних реєстрів», зазначають у НБУ.

І розповідають про те, як працюватиме метод ідентифікації та верифікації клієнта:
Крок1.  Банк запропонує потенційному клієнту ідентифікуватися в «Дії» через Систему #BankIDНБУ.
Крок 2. Після вдалої ідентифікації у клієнта відобразяться цифрові документи, відповідно до даних, що містяться в державних реєстрах.
Крок 3. Через захищені канали банк отримає дані клієнта та додатково здійснить його фотофіксацію методом розпізнавання реальності особи.
Крок 4. Після цього клієнт зможе користуватися послугами банку.

Також клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорту або закордонного цифрового паспорту і у відділенні банку.

«Це зменшить час обслуговування клієнта, адже не потрібно буде робити копії паспорту, як це відбувається зараз. Фактично на сьогодні – це єдина можливість для фінансових установ дистанційно перевірити ідентифікаційні дані громадян, що містяться в державних реєстрах», зауважує НБУ і звертає увагу, що скористатися цим  методом банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Як повідомляв «Погляд», містечко може заробити додаткових 3,6 млн грн, відредагувавши сторінку у Вікіпедії.