Новини
Київщина
Бориспіль

Децентралізація: Бориспіль проти Гори, хто кого?

03.10.2019 Оксана Кириленко 0

Фото: Олег Верес

2 вересня у актовій залі міської ради відбулися громадські слухання щодо створення об'єднаної територіальної громади. 

Міський голова Анатолій Федорчук переконував присутніх, що Бориспільська ОТГ - це найкращий варіант і що не потрібно Бориспільщину розбивати на маленькі ОТГ.

Але переконувати було майже нікого, адже на слухання завітали представники лише декількох сіл. Так активісти із села Старе розділилися на два табори і продовжували з'ясовувати питання де громаді села буде краще (у Бориспільській ОТГ чи Мирненській) навіть у сесійній залі.

Фото: Олег Верес

Представники із села Дударків повідомили, що не хочуть бути у складі Бориспільської ОТГ, назвавши причину, що від села в раді буле мала кількість депутатів.

Найчастіше мер Борисполя Анатолій Федорчук згадував село Гору, звинувачуючи їх у крадіжці аеропорту "Бориспіль".

"Мені дивно, що в Горі люди збираються і кажуть, що після створення Гірської ОТГ на одного жителя припадатиме 24 тисячі гривень, зазначу, що на даний момент на одного жителя Борисполя припадає 4 тисячі гривень. То невже вони думають, що держава така дурна та допустить, що в них буде 24 тисячі, а в с. Сеньківка буде одна тисяча. Тож, якщо нам знадобиться завтра провести мирну акцію на підтримку об'єднаної громади, то буду просити в тому числі й Нацкорпус, щоб ми вийшли із плакатами та довели свою думку.

Я все зроблю для того, щоб місто та район були разом. Якщо хтось думає, що завтра він зможе підняти посаду, в тій чи іншій громаді, то я хотів би, щоб такі містечкові інтереси відкинули на другий план", - заявив Федорчук.

Цікаво, що також 2 вересня в селі Мартусівка відбулись громадські обговорення щодо добровільного об’єднання с. Мартусівки, с. Ревне, с. Затишне та села Гора в Гірську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у селі Гора.
Присутні заслухали виступи головуючої та секретаря обговорень, гірського голови Романа Дмитрів та мартусівського голови Василя Косовця , останній висловився проти об`єднання з Горою. 
Врешті решт, Мартусівська громада шляхом голосування визначилась: 29 голосів - за, 17- проти, 6 утрималось. Представники Мартусівської громади підтримали ініціативу Гірської громади.

Чи дослухається обласна рада до жителів сіл, які не хочуть бути в Бориспільській ОТГ стане відомо 15 жовтня.