Новини
Культура
Україна-суспільство
Новини Кіно
Київ

Держкіно vs Довженко-Центр: сторони пояснили свої позиції щодо відсутності фінансування


Міністерство фінансів чотири рази повертає бюджетний паспорт Довженко-Центру з проханням обґрунтувати, чому має виділити 3,6 мільйона гривень.

Про це голова Державного агентства з питань кіно Марина Кудерчук розповіла виданню Бабель. Паспорт бюджетної програми — документ, який містить повну інформацію про бюджетну програму (мету, завдання, напрями використання бюджетних коштів). 

Як раніше повідомляв Погляд, наприкінці травня Довженко-Центр оголосив про стан неплатоспроможності. 

«Суму для Довженко-Центру обговорювали ще минулого року. На початку цього року їм виділили 1,6 мільйона гривень — це було ще до підписання [бюджетного] паспорта. Потім Держкіно подало новий паспорт, ще до того, як я прийшла. Мінфін уже чотири рази повертає нам паспорт, тому що просить обґрунтувати суму для Довженко-Центру. Заковика тільки в цьому, ніякої заплутаної історії тут немає. Ми подали 3,6 мільйона гривень. Мінкульт збільшив суму до 8,6 мільйона. Мінфін повернув назад», — розповіла Кудерчук, яка займає посаду голови Держагентства з питань кіно з 19 лютого 2020 року. 

За її словами, сам Довженко-Центр просив 10 мільйонів, а минулого тижня Мінфін рекомендував зменшити суму до 3,6 мільйона.

Кудерчук зазначила, що генерального директора Національного центру Олександра Довженка Івана Козленка запрошували на зустріч, щойно її призначили, але він не захотів приїхати.

Сьогодні ж свою позицію щодо причин фінансової скрути в інституції ресурсу hromadske прокоментував директор Довженко-Центру Іван Козленко.

«Причина — відсутність фінансування Довженко-Центру і взагалі фінансування кіногалузі, адже ми включені до однієї зі статей бюджету, за якою Держкіно фінансує всю кіногалузь. І наслідки цього, на жаль, невтішні — загроза банкрутства центру, який уже оголосив себе неплатоспроможним. Так. У нас є інші джерела доходу. Держфінансування у 2019 році становило лише 25%. 75% ми заробляємо самі — на оренді приміщень і проведенні заходів. Але обидва ці джерела через карантин стали недоступними»,— розповів Іван Козленко.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=6lx-D1e1kW4&feature=emb_logo

Також Погляд вже повідомляв, що Довженко-Центр доєднав Укранімафільм і став його правонаступником.