Новини
Україна
Головні новини
Суспільство

Державна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства в Україні вже працює – 1547


За даними ООН, кожна 6-а жінка в Україні пережила принаймні одну з форм насильства протягом останніх 12 місяців. Щорічно від домашнього насильства гине 600 українок, а від 1 до 3 мільйонів дітей стають свідками або жертвами домашнього насильства. Для допомоги тим, хто став жертвою домашнього насильства або для його попередження в Україні запрацювала державна «гаряча» лінія за номером 1547. Усі дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів є безкоштовними.

Державна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства в Україні вже працює – 1547

Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці Міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет. «Ми запустили цей проєкт за новим принципом – на спільній платформі. Завдяки цьому ми запустили лінію досить швидко та заощадили близько 25 млн грн бюджетних коштів, які спочатку планували витратити на створення окремого кол-центру, – зазначив Міністр. За його словами, лінія працює зараз у тестовому режимі.

Зателефонувавши до кол-центру, усі абоненти/ки цілодобово зможуть отримати інформаційну допомогу щодо існуючих сервісів для постраждалих. Також за запитом їм буде надана кризова соціально-психологічна допомога.

Через кілька годин після публікації допису Дмитра Дубілета люди в коментарях вже встигли поскаржитися, що номер погано запам’ятовується, адже в стресовій ситуації і власного імені не згадаєш, не те, щоб чотири різні цифри.

Багато хто пише, що на лінію практично неможливо додзвонитися: або вона зайнята, або короткі гудки. Тож журналіст ІА «Погляд» вирішив теж зателефонувати на лінію: три довгі гудки – і оператор Олексадр готовий надавати допомогу.

І головне, на чому акцентують увагу дописувачі, – навіть при успішному з’єднанні з оператором людині мають надати певні практичні поради, а не відправляти додому вирішувати проблему з агресором самотужки, як це було з попередніми «гарячими» лініями.

Нагадаємо, що в Україні кілька років поспіль функціонує:
Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовними номерами:
0-800-500-335 (для стаціонарного телефону)
386 (для мобільного телефону)
116-123 (для мобліьного телефону),
Національна дитяча «гаряча» лінія, яка працює за безкоштовними номерами:
0-800-500-225 (для стаціонарного телефону)
116-111 (для мобільного телефону)
Також нагадаємо, що в Київській області у Васильківському районі з березня 2019 року функціонує Притулок для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі, зателефонувати до якого можна за номером: +38 (067) 3414895