Новини
Україна
Суспільство
Технології

«Держава в смартфоні» почнеться з послуг для водіїв

23.10.2019 Косянчук Інна 0

Рішення Уряду: проєкт працює в тестовому режимі, згодом перелік цифрових послуг розширять

Сьогодні, 23 жовтня Кабінет Міністрів ухвалив низку рішень, які дадуть можливість запустити вже незабаром такі онлайн-послуги як електронні посвідчення водія, техпаспорт. Це експериментальний проект, надалі буде розширюватися перелік цифрових послуг.

Одними з перших елементів «Держави в смартфоні» буде запровадження онлайн-сервісів державних послуг для водіїв у тестовому режимі. Вже незабаром у межах проекту «Дія» запрацює мобільний додаток з цими послугами. Про це повідомляє Урядовий портал, і пояснює, що це означає,  що абсолютно всі водії можуть не носити з собою щодня права щодня, а власники автомобілів ще і техпаспорти. Це на першому етапі. Потім зробимо так, що і невласники автомобілів зможуть показати техпаспорт в додатку.

«Ми в Уряді  хочемо, щоб державна система працювала для людей. Не заважала, а полегшувала життя українцям». Наша мета – до 2024 року усі послуги перевести в онлайн», – наголосив Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Також Уряд ухвалив законопроект, який дасть можливість замовляти номери на автівку через інтернет у будь-якого виробника. «Як це працює зараз. При реєстрації транспортних засобів громадянин міг обрати номерний знак винятково з переліку тих, які були в сервісному центрі. Вигравали від цього корупціонери, які «допомагали» обрати «гарний» номер, а також великі монополісти – виробники номерів. З ухваленням проекту це зміниться, при реєстрації транспортного засобу людина буде отримувати свідоцтво про його реєстрацію із обраним номерним знаком. Після зможе замовляти у будь-якого виробника потрібний номер. Головна вимога – відповідність номерного знака державному стандарту», йдеться в повідомленні.

Фото з відкритих інтернет-ресурсів