Новини
Україна
Новини Київської області
Ірпінь
Ворзель
Вишгород
Екологія

Дерева-свідки історії: про що розповість мапа найстаріших дерев України


В Україні створили інтерактивну онлайн-мапу з найстарішими деревами нашої країни. Про це повідомив у соціальних мережах автор проекту «Візіком».

За допомогою мапи можна дізнатися місцезнаходження найстаріших дерев України, а також інформаційну довідку про них, щодо віку, обхвату, висоти й легенди посадки. Крім того, користувачі можуть прокласти маршрут до дерева, яке їх зацікавило.

Загалом, на мапі позначено понад 400 дерев, 43-м з яких понад тисячу років. Найбільше їх збереглося в Києві, а також у Львівській та Тернопільській областях. Проте й на Київщині є досить цікаві місцини. Наприклад, в Ірпені є 700-річний дуб, який знаходиться на території Податкової академії, натомість одне з двох найбільших і найстаріших в Україні тюльпанових дерев росте в смт. Ворзель, навпроти вокзалу. У Вишгородському районі, неподалік від села Старі Петрівці, поруч з Дзвінковою криницею, ростуть дуби, які є родичами знаменитих 1000-літніх дубів князя Володимира, вирубаних в кінці 19-початку 20 століття в цих місцях. Не менш цікавий Марковецький дуб, до якого за легендою, нерідко приїжджав Т. Шевченко, росте він в Бобровицькому районі, в лісі між селами Марківці та Петрівське.