Події
Україна-суспільство

Депутати хочуть підняти штрафи за порушення ПДР для власників елітних авто

Відповідний законопроєкт у Раді зареєстрували нардепи від "Слуги народу".

Депутати хочуть підняти штрафи за порушення ПДР для власників елітних авто - зображення
Фото: pixabay

Як свідчать дані офіційного вебпорталу Верховної Ради, законопроєкт №7026 передбачає внесення змін до ст. 27 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Пропонується підняти у 10 разів розміри штрафів, які передбачені КУАП за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, порушенні правил дорожнього руху, вчинені при керуванні елітним транспортним засобом. 

При цьому у пояснювальній записці зазначається, що елітним авто вважатимуть легковий автомобіль, середньоринкова вартість якого перевищує 375 встановлених законом розмірів мінімальних заробітних плат (включно). Станом на 2022 рік це складає близько 2 437 500 гривень.

Штрафи можуть підняти за порушення правил керування, перевищення дозволеної швидкості, проїзд на заборонений сигнал світлофора, порушення правил використання пасків безпеки, невиконання вимог про зупинку, залишення місця ДТП, керування авто в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння тощо.

Раніше стало відомо, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає запровадження штрафів для водіїв транспортних засобів за перевищення швидкості в межах населених пунктів більш як 80 км/год.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.