Україна
Події
Дати

День народження «Мрії»: літаку-рекордсмену виповнилося 33 роки (ВІДЕО)

Ан-225 «Мрія» досі залишається найбільшим транспортним літаком у світі.

21 грудня 1988 року відбувся перший політ найбільшого у світі транспортного літака, який був створений київським заводом «Антонов».

Літак «Мрія» створювали для радянської космічної галузі. Він міг не тільки перевозити на облавку космічний корабель «Буран», але й слугувати літаючим космодромом, з якого корабель міг стартувати на орбіту.

У березні 1989 року «Мрія» з вантажем понад 156 тон піднялася в повітря і менш ніж за 4 години польоту встановила 110 світових рекордів за швидкістю, висотою та вантажопідйомністю. Наразі літак часто використовують для доставки великогабаритних вантажів та для оперативної доставки гуманітарної допомоги. З початком пандемії коронавірусу «Мрія» розвозила ліки, медобладнання та захисні засоби по всьому світу.

Сьогодні Ан-225 «Мрія» усе ще залишається в єдиному екземплярі, але продовжує ставити світові рекорди, їх у літака назбиралося вже близько 250.

Нагадаємо, в Україні створять нову українську національну авіакомпанію UNA. Авіаперевізник почне роботу вже 2022 року.

Щоб першими дізнаватися про останні події Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал Погляд Київщина – Інформаційна Агенція. Також читайте нас у Facebook Погляд Київщина і дивіться на YouTube.