Новини
Культура
Київ

Де кияни найчастіше призначають побачення: карта


Усі найпопулярніші місця у Києві пов’язані з метро. Це з’ясувала команда дослідників, яка за 2 місяці зібрала понад 500 історій про побачення.

Як повідомив Київський метрополітен, зібрана інформація дала можливість  створити інтерактивну карту перших побачень та відмітити на ній місця, зазначені городянами.

З’ясувалось, що найчастіше зустрічі призначають на Контрактовій площі, Арсенальній, Хрещатику, Льва Толстого та Золотих Воротах. На цих станціях тепер можна буде прочитати про історії цих побачень, а також дізнатися про  особливості кожного місця.

«Це маленький проект про кожного з нас. Історії, які викликають власні спогади та на мить відволікають від щоденного ритму справ»,

- зазначив керівник метрополітену Віктор Брагінський.

Така карта є мистецько-дослідницьким проєктом, мета якого - показати образ «Київського побачення».

До 11 травня на станціях метро будуть розміщені відповідні інформаційні постери. Водночас онлайн з проектом можна ознайомится будь-якої хвилини на сайті за посиланням або у соціальних мережах за посиланням.

Проєкт реалізований за підтримки Європейського союзу за програмою Дім Європи.

Дослідники розбирались і з іншими питаннями, наприклад, чому одні місця популярніші за інші, як змінювалась «мода» на точки зустрічі, як побачення пов’язані з архітектурою та безпекою, і чому жінки по-іншому ставляться до перших побачень.

«Метро одразу почало виділятись на карті, як місце зустрічі і прощання для перших побачень. Ми з командою зачитувались і тішились історіям про години розмов або поцілунки на станціях. Утім кияни нас здивували і на мапі позначені і неочікувані місця, наприклад, Дарницьке кладовище, де одна пара їла мівіну», - розповіла координатор команди Анна Кириченко.

Нещодавно ми повідомляли, що контролювати, чи дотримуються кияни й гості столиці вимог профілактичних та протиепідемічних заходів під час пандемії COVID-19, допоможуть нові сучасні камери відеоспостереження, які цьогоріч встановлять у столичному метрополітені.

З 23 лютого на станції метро «Лук’янівська» ремонтують ескалатори. 

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.