Новини
Україна
Новини Київської області
Анонси
Вишгород
Екологія
Культура
Події
ПроХОРОШЕ

Давнє ремесло бортництва у ХХ столітті: презентація проєкту


Завтра, 30 червня, відбудеться онлайн прес-конференція Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі».

Ілюстрація з сайту КОДА

Бортництво належить до тих ремесел, що дійшли до нас із давнього часу практично у незмінному вигляді. Так, паралельно з ним розвивається сучасне бджолярство, однак воно багато чим відрізняється від архаїчної традиції бортництва.

Хто вони, українські бортники ХХ ст. і які традиції донесли до нас?  Це питання вирішили дослідити фахівці Вишгородського історико-культурного заповідника, ініціювавши Національний проєкт «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі». Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

Презентаційна онлайн прес-конференція проєкту відбудеться 30 червня 2020 року об 11 годині за адресою: Київська обласна держадміністрація, м.Київ,

площа Лесі Українки,1,кім.700.

Оскільки нині діють карантинні правила, захід відбудеться в онлайн-форматі. Представники засобів масової інформації зможуть підключитися до презентації через платформу ZOOM, отримавши посилання на конференцію після акредитації за контактами: 067 930-06-69, pradvice@ukr.net.

«Унікальний Проєкт об'єднує три регіони України, багаті на традиції бортництва та бджолярства. Основною його метою є презентувати та популяризувати бортництво як елемент нематеріальної культурної спадщини України, синтезувати інформацію, пов’язану із цим промислом та візуалізувати у ЗD форматі предмети музейних зібрань з трьох областей — Київської, Житомирської та Рівненської. За результатами проєкту передбачається створення та запуск web-сайту «Віртуальний музей бортництва», а також створення інтерактивних просвітницьких матеріалів, які можуть стати основою досьє для номінування традиції до Репрезентативного списку нематеріальної спадщини ЮНЕСКО», повідомила на своїй Фейсбук-сторінці директор ВІКЗ, кандидат історичних наук Влада Литовченко.

Фото з Фейсбук-сторінки Влади Литовченко

В онлайн прес-конференції Національного проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі» візьмуть участь:

Василь Володін, Голова Київської обласної державної адміністрації;

Віктор Ющенко, Президент України (2005-2010рр.);

Євген Нищук,Народний артист України,Міністр культури(2014р.,2016-19 рр.)

Володимир Федоренко, перший заступник Голови Житомирської ОДА;

Влада Литовченко, директор Вишгородського історико-культурного заповідника, кандидат історичних наук, куратор проєкту;

Галина Бондаренко, провідний науковий співробітник Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології̈ ім. М.Т.Рильського НАН України,кандидат історичних наук, науковий керівник проєкту;

Наталія Бриль,проєктний менеджер програми,,Інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду;

Оксана Старак-Повякель, Генеральний директор Національного музею народної архітектури і побуту України, заслужений працівник культури України.

Також до участі у конференції запрошено в.о.начальника Управління культури,національностей і релігій КОДА Сергія Васильонка та заступника начальника Департаменту економічного розвитку і торгівлі Київської ОДА Наталію Москаленко-Погрібну;

В онлайн-включенні візьмуть участь: Віталій Бунечко, Голова Житомирської ОДА; Сергій Гемберг, заступник Голови Рівненської ОДА; Анна Вжесінська, директор Олевського краєзнавчого музею; Вікторія Дашко, директор Сарненського історико-краєзнавчого музею.

Партнери проєкту «Бортництво Полісся: архаїчна традиція у сучасному вимірі»: Вишгородська міська рада, Управління культури і туризму Рівненської ОДА, Олевський краєзнавчий музей, Сарненський історико-етнографічний музей. Проєкт підтримали Київська, Рівненська та Житомирська обласні держадміністрації. Іміджевим партнером став бренд національного одягу Foberini.

Як повідомляв «Погляд», масштабний проєкт з дослідження давнього ремесла – бортництва – ініціювали вишгородські дослідники.