Новини
Україна
Новини Київської області
Головні новини
Україна-суспільство

Чи з’являться в Україні електрички німецького рівня?


Наразі рухомий склад електричок часто застарілий, потягів не вистачає, у пікові години вагони забиті пасажирами вщент. Змінити ситуацію на краще можуть тільки спільні зусилля Укрзалізниці та місцевої влади у кожному конкретному регіоні.

Фото: pixabay

Про це повідомляють експерти Центру громадського моніторингу та контролю.

Оновлення електричок

Оновлення приміських електричок є ініціативою Укрзалізниці, тож компанії важливо мінімізувати витрати на ремонт, а кожна зекономлена гривня піде на те, щоб зробити більше секцій. Залізничники кажуть: попри наявні розробки, самостійно оновити електрички не вийде. Кілька років тому в Укрзалізниці порахували, що проєкт оновлення міських електричок Києва коштуватиме приблизно 4 млрд грн. Тож без участі місцевої влади не обійтись.

"Вирішили не просто йти за незмінними багато років регламентами, а запросили ключових постачальників обладнання, що представити свої нові рішення для приміських потягів – сидіння та інші вагонні меблі, віконні та дверні групи, туалетні системи тощо", -

член правління Укрзалізниці Олександр Перцовський

Як повідомляв "Погляд", в електричках розпочали встановлювати камери спостереження, що дозволяє машиністу контролювати ситуацію в вагонах. Також буде встановлена оперативна "червона кнопка", яка може викликати на наступну станцію наряд у випадку проблем з неналежною поведінкою деяких пасажирів. Це дозволить швидко вирішити негативну ситуацію та не порушувати рух потягу.

Компенсації за пільговиків

Приміські пасажирські перевезення є найбільш збитковим напрямом для УЗ, адже компенсації за пільговиків, які має виплачувати місцева влада за надані послуги, не покривають навіть мінімальних витрат.

Так, за 2020 рік органи місцевої влади заборгували підприємству понад 200 млн грн компенсацій за проїзд пільгових категорій населення в електричках. Тож тепер залізниця пропонує владі на місцях публічні договори про надання послуг з приміських перевезень.

«Підхід простий: є договір – є електричка та якісний сервіс, немає договору – будемо обслуговувати напрямки за залишковим принципом. Іншого варіанту впливу на місцеві органи влади у нас практично немає», –

очільник УЗ Володимир Жмак

Про нові маршрути

Там, де співпраця із місцевою владою йде успішно, приміські поїзди ходять стабільно і навіть з’являються нові маршрути. Так, 25 січня запустили приміський потяг підвищеної комфортності за маршрутом Київ – Тарасівка, писав раніше "Погляд". Відстань із Боярки до Києва потяг долає за 21 хвилину, з Вишневого – за 15 хвилин.

Уже у березні на жителів столиці та передмістя чекає ще один додатковий маршрут: Київ – Коцюбинське – Ірпінь – Буча.

"Провели перемовини з керівництвом Укрзалізниці щодо запуску додаткової "Ірпінської електрички", яка дозволить землякам швидше та комфортніше добиратися до столиці. Це має бути потяг на десять вагонів, який у ранковий та вечірній час пік суттєво розвантажить інші електропоїзди", –

Ірпінський міський голова Олександр Маркушин

Нові маршрути до столиці відкриваються у рамках проєкту Kyiv City Express, який передбачає модернізацію і налагодження сполучення між Києвом і містами-супутниками. Зокрема, будуть розвиватись броварський, білоцерківський, трипільський та бориспільський напрямки.

Всього в Україні курсує понад 650 приміських поїздів, але цього досі недостатньо. Аби українська електричка стала схожа на німецьку, належить чимало зробити: збільшити кількість маршрутів, зменшити інтервал руху до 20-30 хвилин, попрацювати над комфортом всередині вагонів. Для цього знадобиться чимало часу і грошей, втім, у підсумку зусилля повинні окупитися.

Нагадаємо, "Погляд" також писав, що Укрзалізниця модернізувала вагони. В оновлених вагонах повністю модернізовано кузов та оновлено інтер’єр. Можливість трансформування меблів із купейного типу в місця для сидіння дозволяє за одну добу задіяти поїзд на двох напрямках.

Щоб бути першими у курсі найсвіжіших новин Київщини, України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш  Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Читайте нас у Facebook «Погляд Київщина» і дивіться на YouTube.