Новини
Україна
Новини Київської області
Суспільство

Чи призначать субсидію, якщо є борги за комуналку?


Урядовий портал відповів на 5 найпоширеніших запитань про державну допомогу з оплати житлово-комунальних послуг

Низка нововведень, запроваджених цього року щодо субсидій, під час зміни комунальних сезонів викликали хвилю запитань від одержувачів такої допомоги. «Урядовий портал» розмістив на своїй Фейсбук-сторінці відповіді на запитання, з якими найчастіше звертаються споживачі до урядових структур.

–Чи потрібно у травні повторно звертатися з документами?

–Усім діючим субсидіантам, які не матимуть заборгованості за комуналку, у травні автоматично перепризначать субсидію на новий період. Її з травня видаватимуть готівкою: пенсіонерам на пенсійну картку чи через Укрпошту, всім, хто ще не на пенсії – через Ощадбанк.

Тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Як вона працює, можна подивитись за посиланням: https://teplo.gov.ua/news/210-5-holovnykh-zapytan-pro-monetyzatsiyu-pilh-i-subsydiy

– Кому потрібно повторно звернутися з документами?

– Повторно із Заявою та Декларацією про доходи потрібно звернутися лише тим, чиї справи розглядала Комісія, орендарям житла та внутрішньо переміщеним особам, тим домогосподарствам, в яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.

Також повторно з документами необхідно звернутися сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в помешканні осіб, та родинам, у яких є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімальної заробітної плати.

Літню субсидію розраховуватимуть на основі доходів громадян, отриманих у 3-4 кварталах 2018 року.

–Чи  призначать субсидію на наступний період, якщо є борг?

–Головне – щоб станом на травень не було простроченої понад місяць заборгованості за оплату комунальних послуг, тобто послуг, спожитих у березні.

А ось борги за квітневу комуналку не братимуться до уваги при перепризначенні субсидії у травні.

Також управліннями соціального захисту населення не братимуться до уваги незаконні донарахування в платіжках споживачів додаткових обсягів природного газу за приведення до так званих стандартних умов.

Крім того, не враховуватиметься і заборгованість, що виникла у зв’язку з тим, що надавач послуги не уклав договору з Ощадбанком для перерахування сум житлових субсидій у грошовій безготівковій формі.

Тим, у кого будуть борги, після їх погашення або укладення договору реструктуризації потрібно буде звернутися із Заявою та Декларацією про доходи в управління соцзахисту.

–Чи буде монетизація пільг?

 –Вона стартує з жовтня 2019 року. Монетизація пільг відбуватиметься за зразком безготівкової монетизації субсидій через Ощадбанк.

Пільговикам, які бажають отримувати свою пільгу готівкою, восени потрібно буде звернутися в управління соціального захисту, написати відповідну заяву і надати реквізити банківського рахунку в Ощадбанку. Тоді пільгу виплачуватимуть готівкою.

– Чи потрібно у жовтні іти в управління соцзхаисту для оформлення субсидії на зиму?

– Якщо у травні субсидію буде перепризначено на новий період – 2019-2020рр – у жовтні її розмір на опалювальний сезон розрахують автоматично. До уваги братимуться доходи 1-2 кварталів 2019 року.

Безробітні, які не стояли в цей час на обліку в Центрі зайнятості, матимуть право на зимову субсидію на умовах сплати ЄСВ (22% від мінімальної зарплати - 918,06 грн.) за будь-які три місяці цього періоду. Безробітні в селі мають право на допомогу без сплати ЄСВ за рішенням Комісії.