#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Україна
Суспільство
Україна-суспільство

Чи дозволяє новий законопроект використання квартири як готелю?

24.04.2019 Косянчук Інна 0

Правила оренди житла можуть змінитися

У Верховній Раді України 22 квітня зареєстровано законопроект №10237, ініційований керівником фракції “БПП” Артуром  Герасимовим.

Законопроект про внесення змін до Житлового кодексу Української РСР та інших законодавчих актів України щодо підтримки власників (користувачів) приміщень жилого будинку та захисту їхніх прав передбачає внесення змін до Житлового кодексу та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Відповідно до зареєстрованого законопроекту, зміни торкнуться експлуатації квартир не за призначенням у багатоквартирних будинках. Зокрема, власники житла матимуть право здати їх в оренду і вести господарську діяльність тільки за тієї умови, якщо не використовується робоча сила і не порушуються права й інтереси власників інших квартир. Порушників притягатимуть до адміністративної відповідальності.

Також законопроектом пропонується заборонити:

–здавання квартири в подобову оренду;

–використання квартири як готелю;

–оренду нерухомості під офіси у багатоповерхівках будинках висотою від 16 поверхів.

Також зміни можуть торкнутися і хостелів. Їх пропонується не закривати, а “реформувати”. Зокрема, хостели хочуть підпорядкувати чітким правилам. Так, у проекті кімнат не менше 4 квадратних метри від площі приміщення відведено для спального місця і не менше 6 квадратних метри – на одну людину. Зручності можуть знаходитися як у номері, так і поза ним, тобто бути загального користування.

Закон не поширюватиметься на нежитлові приміщення, які здаються під офіси, і розташовані на цокольному, першому, другому і верхньому поверхах багатоквартирних житлових будинків.

Готовність об’єкта до експлуатації підтверджуватимуть за день.

Джерело: legalhub.online