#Розслідування #сесія #Розслідування #ірпінь #Карплюк #Розслідування #Діти #екологія #ірпінь #Освіта #сесія #ірпінь #історія #Карплюк #сесія #екологія #ірпінь #історія #Освіта #ирпень
Новини
Здоров'я
Україна-суспільство

Чи буде локдаун в Україні – вирішать через тиждень

27.11.2020 0 Надiя Проценко 0

Саме за тиждень будуть помітні перші результати карантину «вихідного дня», запровадженого 13 листопада, та стане зрозуміло, чи потрібен країні повний локдаун.

фото - unsplash.com

Про це заявили в Офісі президента. Зокрема, заступник керівника Офісу президента Кирило Тимошенко наголосив:

«Ми намагаємося збити темпи зростання (захворюваності на COVID-19. – «Погляд»), щоб стабілізувати ситуацію. І за цей час – збільшувати кількість ліжко-місць і ліжок із киснем та іншим обладнанням. Чи можливий локдаун, ми зрозуміємо після того, як пройдемо треті вихідні на карантині, й будемо ухвалювати рішення».

Також він додав, що немає чіткого показника граничної кількості нових випадків інфікування за добу, за якого медична система не буде справлятися, – має значення також число тих, хто одужав, тривалість перебування в лікарнях тощо. Тому важливі показники кількості заражень та вільних місць у лікарнях.

27 листопада очільник МОЗ Максим Степанов зазначив, що «ситуація напружена, але повністю контрольована. Медична система справляється…». Тож локдаун запровадять лише у випадку, якщо виникне загроза колапсу медичної системи України.

Раніше він припускав, що така загроза може бути при 28-30 тисячах нових випадків COVID-19 на добу.

Зауважимо, що ніхто з посадовців поки що не уточнював, яким може бути повний локдаун взимку. Проте уряд обіцяє, що повідомить про дату можливого локдану щонайменше за тиждень до запровадження.

«Погляд» нещодавно писав, що вчені прогнозують більше 1 млн випадків COVID-19 в Україні на кінець року.

Дізнайтесь про ранні симптоми COVID-19, на які звернули увагу вчені.