Новини
Чорнобиль
За кордоном

Чорнобильська горілка – не міф: «Атомік» презентовано у Великобританії


Повністю безпечний експериментальний крафтовий алкоголь «Атомік» на основі Чорнобильської води та пшениці представила команда науковців з Великої Британії та України.

Чорнобильська горілка – не міф: «Атомік» презентовано у Великобританії

Для виготовлення «Атоміку» за традиційною методикою «homemade» використовувалась вода з Чорнобильських свердловин, радіоактивного забруднення у якій не було виявлено. Дистильований алкоголь розводили з мінеральною водою із глибокого водоносного шару в місті Чорнобиль, що має схожий хімічний склад з ґрунтовими водами регіону Шампань у Франції.

«В чергове британські вчені вразили світ унікальним досягненням і довели, що «неможливе стає можливим». На цей раз у тісній співпраці з українськими науковцями вони продемонстрували, що у чорнобильській зоні можна створити чистий радіаційно безпечний продукт із традиційним смаком. Отже, чорнобильська горілка – це більше не один із міфів, а реальність», – повідомив Голова Державного агентства України з управління зоною відчуження Віталій Петрук.

У майбутньому дослідники планують налагодити виробництво крафтової горілки із зерна, вирощеного у зоні обов’язкового (безумовного) відселення, і повертати 75% прибутку громаді постраждалих від аварії на ЧАЕС регіонів.

Дослідники підкреслюють, що сьогодні багато відселених територій вже можна використовувати для безпечного вирощування сільськогосподарських культур, якщо робити це під радіоекологічним контролем.

Наразі триває створення соціального підприємства «Чорнобильська алкогольна компанія», яка в майбутньому вироблятиме та продаватиме високоякісну крафтову горілку «АТОМІК».

Повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження