Україна
Здоров'я
Україна-суспільство

Чому варто безкоштовно обстежуватись на ВІЛ?


Чому варто безкоштовно обстежуватись на ВІЛ?

Сьогодні близько 244 тисячі українців мають ВІЛ, із них близько 100 тисяч не знають про свою хворобу. Такі дані зазначені в Об'єднаній програмі ООН із ВІЛ/СНІД.

Нині безкоштовні швидкі тести на ВІЛ є в усіх регіонах України, їх можна пройти у свого сімейного лікаря, терапевта чи педіатра. Результати тесту на ВІЛ готові уже за 15 хвилин. У кожному закладі охорони здоров’я, що надає первинну медичну допомогу, можна конфіденційно і безоплатно пройти швидкі тести для виявлення ВІЛу, вірусних гепатитів, а також тест на тропоніни і навіть на вагітність.

ВІЛ – це не вирок. Люди, які живуть з вірусом імонодефіциту людини, можуть жити звичайним життям, народжувати дітей, працювати, подорожувати тощо. Достатньо вчасно вживати ліки. Завдяки успішним державним закупівлям через міжнародні організації, Україна повністю забезпечує лікування усіх хворих на ВІЛ антиретровірусною терапією (АРТ).

Якщо ВІЛ-інфекцію діагностувати вчасно, можна оперативно розпочати АРТ і надати необхідне лікування пацієнту, а відтак гарантувати людині якісне та повноцінне життя.

Серед головних причин поширення ВІЛ в Україні медики називають низький рівень виявлення інфекції через недостатнє піклування кожного про власне здоров’я.

Тестування на ВІЛ мають проходити всі люди, але в першу чергу ті, які живуть статевим життям. Адже понад 66% усіх зареєстрованих випадків інфікування ВІЛ в Україні трапляються під час незахищених статевих контактів, про що свідчать дані Центру громадського здоров’я. Відтак у зоні ризику – будь-яка статево активна людина.

Люди, які не знають про свій ВІЛ-позитивний статус, ризикують своїм здоров’ям та життям, а також передають вірус своїм партнерам та близьким. Саме тому Фундація АнтиСНІД-США в Україні закликає українців пройти тест на ВІЛ. За допомогою одноразового швидкого тесту це можна зробити усього за 15 хвилин, абсолютно безболісно та головне безкоштовно.

«Тестування не слід боятися, адже раннє виявлення ВІЛ-інфекції допомагає людині з ВІЛ розпочати негайне життєво необхідне лікування та забезпечити собі повноцінне тривале життя. І лише через раннє виявлення ми маємо реальний шанс зупинити поширення ВІЛ-інфекції загалом в Україні», – сказала Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні (AHF Ukraine).

Джерело: МОЗ України

Фото - pixabay.com