Новини
Вишневе
Київщина-суспільство

Чому у Вишневому гостра нестача шкіл


Темпи будівництва міст диктують нові права - населення зростає в рази, а це за собою й збільшує й потребу у школах та садках. На жаль, в України існує велика диспропорція між будівництвом житла та об’єктів соціальної інфраструктури.

Лев Парцхаладзе, заступник Мінрегіону на свої сторінці у Facebook перерахував ряд причин такого дисонансу та зауважив, що тенденція з нестачею шкіл та садків простежується в майже усіх обласних центрах України. Найгірша ситуація - у Рівному, Чернігові, Луцьку, Тернополі та Києві.


Основною проблемою, за його словами є те, що суб'єкти
містобудування часто ігноруючи вимоги законодавства, але навіть не передбачають у складі проектної документації об’єкти соцінфраструктури. Одним з прикладів є будівництво у Вишневому.


"ЖК «Софія» у Вишневому, де кількість жителів становить близько 30 тис. осіб. Розрахункова потреба у дитячих садках – 1,1 тис. місць, у школах – 4 тис. місць. А по факту забезпечено у 7 разів менше місць у садках і у 6 разів менше – в школах", написав він.

ЯКІ ОСНОВНІ ПРОБЛЕМИ:
1. Відсутня актуальна містобудівна документація та контроль відповідності детальних планів територій генпланам населених пунктів.
2. При точковій забудові у центральних частинах міст та в умовах існуючих житлових масивів відсутні вільні ділянки для будівництва шкіл та садків (до прикладу, норма розміру земельної ділянки для міської школи складає не менше 1,4 га).

3. Містобудівні умови та обмежень видаються з порушеннями – це зловживання головних архітекторів міст – посадових осіб органів місцевого самоврядування. Вони часто видають МУО за старим ДБН щодо містобудування (тоді як новий ДБН "Планування та забудова територій" діє вже з 1 вересня 2018 року).

"У підсумку маємо катастрофічну диспропорцію – а це відсутність комфорту проживання українців. Що з цим робити? Мінрегіон розробив план заходів для вирішення цих проблем. І вже представив його на Координаційній раді з питань реформування освіти, яке нещодавно проводив прем'єр Володимир Гройсман", - відповів Лев Парцхаладзе

Ілюстративний матеріал із відкритих джерел