Новини
Екологія
За кордоном

Через зміни клімату смачна кава може стати дефіцитом


Смуги з умовами, придатними для вирощування високоякісних сортів кави, які цінуються за квіткові, фруктові та пряні відтінки смаку, зменшуються.

Про це повідомили у виданні Phys.org.

Вчені вирішили дослідити, яким чином глобальні зміни клімату вплинуть на виробництво кави. Вони з’ясували, що до 2090-х років площа, яка підходить для вирощування кави середньої якості, збільшиться.

«Але більше - необов'язково краще. Підходяща зона для високоякісних сортів кави, швидше за все, зменшиться, якщо клімат продовжить змінюватися», –

провідний автор дослідження Абель Чемура з Потсдамського інституту досліджень впливу клімату

Справа в тому, що з потеплінням кавові ягоди достигають швидше, а для розвитку деяких зерен потрібно більше часу, тож це призводить до зниження якості кави. В результаті окремі сорти елітної кави до кінця ХХІ століття можуть втратити більше 40% своїх територій.

Як повідомляв «Погляд», у Дубаї запускають безпілотні таксі. А на західному березі Нілу знайшли стародавню столицю Єгипту.

Нагадаємо, нещодавно українські полярники провели онлайн-екскурсію на станції «Академік Вернадський».

Для зручності і аби бути першим у курсі найсвіжіших новин України та світу – переходьте і підписуйтесь на наш Telegram-канал «Погляд Київщина – Інформаційна Агенція». Щоб не пропустити найсвіжіші новини – обов’язково вмикайте повідомлення у вашому Telegram.