Новини
Екологія
За кордоном

Через занадто теплу зиму тварини почали страждати від ожиріння


У Великобританні знайшли сову, яка розтовстіла настільки, що не могла літати. Причина – занадто багато їжі через теплу зиму.

Як повідомляє owl-help.org.uk, в британському графстві Суффолк фермер знайшов у канаві сову, яка не могла літати. Він подзвонив фахівцям з центру Suffolk Owl Sanctuary, які займаються реабілітацією птахів сімейства совиних. Коли ті прибули на місце, то вирішили, що та просто намокла – пір'я у сов не є водовідштовхувальним, і тривале перебування у вологому середовищі позбавляє їх здатності літати.

Але потім з'ясувалася, що справжня причина зовсім в іншій проблемі. Виявилося, що сова, а вірніше самка сича хатнього, страждає від ожиріння. Птах важив 245 грамів – це на третину більше, ніж передбачено для особини її виду та віку.

Фахівці пояснюють, що ожиріння у представників фауни зустрічається вкрай рідко – це можливо, якби сова жила в неволі і втекла звідти, але в даному випадку винуватцем виявилася занадто тепла зима. Місцевість, де сови зазвичай насилу добувають їжу, була сповнена мишами, і юний сич не міг встояти перед великою кількістю їжі.

Варто зазначити, що це не єдине повідомлення про випадку ожиріння у тварин останнім часом. Раніше ІА «Погляд» розповідав про «найтовстішу білку», яку також знайшли у дикій природі.

В Україні аномальна зима також дається в знаки. Здається у природи просто змінились біоритми, через що на Київщині цвітуть дерева та проростають проліски. Більше того, у столичному регіоні вже почали гніздитися літні птахи.

Що ж до сови з Великобританії – ветеринари посадили птаху на сувору дієту, і через кілька тижнів вага пугача прийшла в норму. Здоровий птах повернувся в природне місце існування.