Новини
Україна
Довкілля
Вода
За кордоном

Через забруднення в Україні річки Тиса води несуть купи сміття в Угорщину

17.07.2020 Бобрик Юлія 0

Наслідки негоди на заході України відчули на собі і наші сусіди.

Фото: pixabay.com

Про це на сторінці у Facebook повідомили в Державному агентстві водних ресурсів України.

За інформацією агентства, президент Угорщини Янош Адер вже звернувся до президента України Володимира Зеленського із закликом вирішити ситуацію із забрудненням річки, води якої несуть купи сміття в сусідню. Каталізатор для цього став цьогорічний паводок на заході.

Нагадаємо, наслідки найбільшої повені в Україні стали по справжньому руйнівними. А сьогодні, 17 липня, через сильну грозу в Закарпатській, Львівській, Івано-Франківській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Чернівецькій та Хмельницькій областях знову оголосили жовтий рівень небезпеки.

Також в агентстві водних ресурсів зазначають, що проблема відходів в Україні не нова і стосується не однієї локації. Натомість будівництво сміттєпереробних заводів є нагальною потребою не лише для західного регіону, але й для всієї країни.

«Але поки такі заводи повноцінно запрацюють, наші громадяни мають вже перестати засмічувати водойми і підвищувати рівень своєї екологічної свідомості», – наголошують в агентстві.

Проте це не єдина проблема з водоймами в Україні. Варто зазначити, що за роки незалежності в нашій країні, за даними екологів, зникло понад 10 тисяч річок. А в світі найбільші річки висихають буквально на очах. Одна із причин – глобальне потепління, яка також може стати причиною зникнення 60% всіх риб.