Новини
Україна
Київщина
Київ

Через відсутність присяжних у столичних райсудах затягуються розгляд справ

27.01.2020 Оксана Кириленко 0

У березні-2020 спливають повноваження присяжних, призначених ще три роки тому. Що робити далі обговорювали на засіданні комісії Київради з питань дотримання законності, правопорядку та запобігання корупції, повідомляє "Вечірній Київ"

"Потрібно вдосконалювати процедуру призначення присяжних. Як показує практика, сьогодні досить складно підібрати кандидатів навіть для судів столичного мегаполісу, де кількість населення перевищує 4 млн. Можливо, кияни хотіли б отримувати значно більшу матеріальну винагороду, аніж ту, яка є сьогодні. Але винагорода – це не головне. Це справа не матеріального інтересу: не додатковий підробіток, а почесний обов'язок і право представляти громадськість у правосудді. Бути присяжним означає мати активну громадську позицію та свідомість", – цитує видання Наталію Чумак, заступницю  начальника територіального управління Державної судової адміністрації в місті Києві.

На сьогодні кожен із десяти столичних райсудів потребує в середньому 2530 присяжних.

Нагадаємо, наприкінці грудня уряд схвалив законопроекти, які збільшать кількість присяжних у судах з трьох до семи. Термін слухання справи судом присяжних скоротили до 1,5 місяця.